اخبار

اختصاصی بسپار/ DIC خشک کن جدید فاقد کبالت برای رنگ ها و جوهر های چاپ معرفی کرد

گروه ترجمه و تولید محتوا در بسپار/ ایران پلیمر  DIC Corporation خشک کن جدیدی توسعه داده است که فاقد کبالت می باشد. این خشک کن با تسریع پلیمریزاسیون اکسیداتیو به خشک شدن پوشش ها و جوهر های چاپ کمک می کند. این خشک کن جدید با قوانین زیست محیطی اروپا مطابقت دارد. این خشک کن جدید بخشی از محصولات سری DICNATE می باشد. DIC ارسال نمونه هایی از این خشک کن را جهت تولید کنندگان پوشش ها و جوهر های چاپ در تمام اروپا آغاز کرده است.

DIC بر روی بازاریابی در منطقه اروپا متمرکز شده است و هدف آن فروش سالانه یک میلیارد ین از DICNATE تا سال 2025 می باشد. خشک کن ها و کربوکسیلات های فلزی که در پوشش ها و جوهر های چاپ استفاده می شوند باعث تسریع خشک شدن و سخت شدن رنگ ها و پوشش ها می شوند. در حال حاضر عمدتا از خشک کن های کبالت استفاده می شود اما ترکیبات کبالت دارای سمیت بالایی جهت انسان و محیط زیست می باشند. بعلاوه معادن کبالت به چند منطقه محدود می شوند که این موجب افزایش قیمت کبالت شده است. همچنین تقاضا برای جایگزین های فاقد کبالت بویژه در قاره اروپا در حال افزایش می باشد. خشک کن جدید DIC زیست سازگار بوده و با نیازمندی های Globally Harmonized System of Classification and Labelling of Chemicals (GHS) مطابقت دارد.

محصول جدید که هم در پوشش ها و هم در جوهر های چاپ قابل استفاده می باشد از منگنز ساخته شده است که خطرات آن برای سلامتی حداقل می باشد. خشک کن جدید DICNATE ESG-130BZ  برای پوشش ها استفاده می شود. خشک کن DICNATE MV130A برای پوشش ها و جوهر های چاپ استفاده می شود و در تولید آن از استر های پایه گیاهی بعنوان حلال استفاده شده است. این حلال گیاهی دارای خطرات کمتری نسبت به حلال های هیدروکربنی متداول می باشد. تست های انجام شده در آزمایشگاههای DIC نشان داده است که عملکرد خشک کنندگی DICNATE MV130 در پوشش های الکیدی و جوهر های چاپ افست مشابه ( و حتی بهتر از) خشک کن های کبالت می باشد. به گفته Satoshi Hashi مدیر بخش Performance Materials Product در DIC Corporation ، این شرکت به دنبال افزایش فروش این محصول به منظور کمک به حفظ محیط زیست می باشد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا