اخبار

BASF منومر وینیلی جدیدی برای پوشش های UV پز معرفی کرد.

گروه ترجمه و تولید محتوا در بسپار/ ایران پلیمر BASF اعلام کرد که تولید یک منومر وینیلی جدید را در مقادیر تجاری آغاز کرده است. وینیل متیل اکسازولیدینون (VMOX) بطور ویژه بعنوان یک رقیق کننده فعال در جوهر ها و پوشش های UV پز مناسب است و بطور مثال می تواند در جوهر های دیجیتال UV پز استفاده شود.

در این کاربرد ها ، منومر وینیلی دارای مزایای فنی بسیاری نسبت به رقیق کننده های فعال متداول می باشند و اجازه می دهد تا بتوان پوشش های جدیدی با خواص غیر سمی فرموله کرد. BASF منومر VMOX را برای اولین بار در European Coatings Show که از 19 تا 21 ماه March در Nuremberg برگزار شد معرفی کرد. VMOX در دمای اتاق مایع می باشد و دارای ویسکوزیته بسیار پایینی (حدود 4 mPas ) می باشد. این رقیق کننده نسبت به سایر مواد اولیه متداول امکان تولید فرمولاسیون های با ویسکوزیته پایین و بی بو را فراهم می کند. یکی از مشخصه های VMOX واکنش پذیری بالا و قابلیت کوپلیمریزاسیون با اکریلات ها می باشد.

این منومر حتی در مقادیر کم مصرف خواص چسبندگی عالی بر روی انواع مختلف زیرآیند های متداول ایجاد می کند. همچنین رنگ های درخشان تری در پوشش ها و محصولات نهایی ایجاد خواهد کرد. یکی دیگر از مزایای این منومر خواص غیر سمی آن می باشد. برخلاف سایر محصولات متداول و بر اساس دسته بندی European Chemicals Agency (ECHA) ، منومر VMOX نیازی به برچسب های serious health hazard و acute toxicity ندارد. BASF بدین ترتیب محصول جدیدی به منومر های وینیلی با عملکرد بالای خود شامل وینیل اتر ها و ترکیبات N-vinyl اضافه کرده است. این مواد واسطه با کیفیت بالا در تولید پوشش ها ، چسب ها ، زیست کش ها ، روغن های با عملکرد بالا و جوهر های چاپ استفاده می شوند. BASF دارای بیش از 90 سال تجربه در زمینه منومر های وینیلی می باشد.

نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا