اخبار

چشم‌انداز بیشترین رشد در بازار جهانی پرکننده‌ها، پیش روی دوده است

گروه ترجمه و تولید محتوا در بسپار می نویسد، افزایش استفاده از بسپارها در صنایع ساخت و ساز، خودرو و بسته‌بندی به رشد بازار جهانی پرکننده‌ها می‌انجامد. بر اساس گزارش منتشر شده از سوی خبرگزاری BBC، دوده در دوره پیش‌بینی شده بیشترین میزان رشد را در میان پرکننده‌ها به خود اختصاص خواهد داد.
طبق پیش‌بینی انجام شده در این گزارش، نرخ رشد سالانه آمیزه (CAGR) بین سالهای 2014-2019 میلادی در حدود 2/4%برآورد شده است. بازار جهانی پرکننده‌های صنعتی از 3/29 میلیارد دلار در سال 2014 به 36 میلیارد دلار در سال 2019 خواهد رسید. پرکننده‌ها مواد ارزانی بوده که به مواد پایه‌ای چون پلاستیک‌ها، لاستیک‌ها، کاغذ، رنگ‌ها، چسب‌ها و سیمان اضافه می‌شوند تا خواص نهایی آنها را تقویت کنند. استفاده از پرکننده‌ها منجر به مصرف کمتر ماده پایه گران‌قیمت شده که در نتیجه از هزینه نهایی محصول می‌کاهد. حمایت دولت‌ها از صنایع گاز و پتروشیمی منجر به افزایش تولید بسپارها شده که به نوبه خود استفاده از پرکننده‌ها بخصوص دوده را افزایش خواهد داد.
از دوده به عنوان یک پرکننده در محصولات لاستیکی متنوعی نظیر تایر، لوله، شلنگ و کفش استفاده می‌شود. علاوه بر این، از این پرکننده در کاربردهای دیگری چون فیلم، چسب، پلاستیک و رنگ نیز بهره‌برداری می‌شود.
اضافه کردن پرکننده به فرمول‌بندی سبب کاهش هزینه نهایی آمیزه و افزایش خواصی چون استحکام مکانیکی می‌گردد. بر اساس این گزارش، افزایش تقاضای پلاستیک‌ها از سوی صنایع خودروسازی، ساخت و ساز، ساختمان، الکترونیک و بسته‌بندی به همراه افزایش مصرف دوده در پلاستک‌ها دو عامل اصلی ایجاد تقاضا در بازار پلاستیک در دوره پیش‌بینی شده می‌باشند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا