اخبار

پلی اتیلن ترفتالات ها در کانون توجه خریداران

 

بسپار به نقل از پایگاه خبری بورس ایران می نویسد، معاملات محصولات پلیمری  (سه شنبه 8/4/95) با کاهش تقاضا برای خرید پلی اتیلن های سبک فیلم و پلی استایرن های معمولی و مقاوم و پلی اتیلن های سنگین تزریقی روبه رو شد، اما همچنان پلی اتیلن ترفتالات ها مورد توجه مصرف کنندگان قرار داشتند.


به این ترتیب پلی اتیلن ترفتالات بطری گرید ۸۲۱ که به میزان ۲۰۰۲ تن عرضه شده بود، ۱۸۵۶۸ تن تقاضا داشت. قیمت پایه این کالا ۳ هزار و ۱۳۴ تومان و نرخ خرید آن هم ۳ هزار و ۴۴۸ تومان رقم خورد.

البته گرید ۷۸۵ نیز که به میزان ۳۰۱۴ تن عرضه و ۵۱۰۴ تن تقاضا داشت، اما نهایتا با قیمت پایه یعنی ۲ هزار و ۹۸۶ تومان خریداری شد. گرید ۶۴۱ نساجی هم که ۵۰۶ تن عرضه داشت، با ۱۲۱۰ تن تقاضا روبه رو شد، قیمت پایه آن ۲ هزار و ۷۰۰ و نرخ خرید آن هم ۲هزار و ۸۰۰ تومان رقم خورد. گرید ۶۴۵ که به میزان ۵۰۶ تن عرضه شده بود، ۹۴۶ تن تقاضاداشت، قیمت پایه این کالا ۲ هزار و ۷۰۰ تومان و قیمت خرید آن هم ۳ هزارو ۲۸۵ تومان بود.

در همین حال پلی اتیلن های سبک فیلم پتروشیمی بندرامام شرایط آرامتری را نسبت به هفته های گذشته طی کردند، به طوری که پلی اتیلن سبک فیلم ۰۰۷۵ که به میزان ۱۵۰۰ تن عرضه شده بود، ۸۶۰ تن تقاضا داشت و با قیمت پایه یعنی ۳ هزار و ۶۶۰ تومان معامله شد. پلی اتیلن سبک فیلم گرید ۰۲۰ پتروشیمی بندرامام هم وارد سیستم مچینگ شد.

به این ترتیب پلی اتیلن های سبک فیلم، سنگین فیلم و تزریقی در شرایط متعادلی مورد معامله قرار گرفتند.

در همین حال بازار پلی پروپیلن های شیمیایی و نساجی هم شرایط معمولی داشت و معاملات این گروه از کالاها مانند هفته گذشته اکثرا با قیمت پایه رقم خورد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا