اخبار

همکاری بین دو شرکت بزرگ قطعه ساز خودرو در ایران و فرانسه محقق شد

بسپار/ ایران پلیمر قرارداد نهایی جوینت ونچر نووارس و رایزکو (به مدیریت دکتر حمیدرضا صمدی) در روزهای پایانی سال ۱۳۹۶ امضا شد.این جوینت ونچر در سال ۹۷ فعالیت خود را به صورت رسمی در ایران آغاز می کند.

در اوایل اسفندماه سال ۱۳۹۵ تفاهم نامه اولیه سرمایه گذاری مشترک (تاسیس جوینت ونچر) مابین شرکت فرانسوی نووارس (مکاپلاست سابق) و هلدینگ رایزکو به منظور تولید قطعات پلاستیکی با فن آوری بالای خودرو در ایران, با حضور آقای دکتر آهنی سفیر وقت جمهوری اسلامی ایران در پاریس و جمعی از مدیران شرکتهای رنو – نیسان و پژو – سیتروئن امضاء شد. پس از یک سال از امضاء این تفاهم نامه و برگزاری مذاکرات متعدد بازرگانی و حقوقی مابین دو شرکت و علیرغم فضای مبهم موجود در روابط سیاسی و بین الملل کشور, قرارداد نهایی این سرمایه گذاری در روزهای پایانی سال ۹۶ امضاء شد تا این جوینت ونچر بتواند در ماه های ابتدایی سال جاری فعالیت رسمی و کسب و کار خود را در ایران آغاز کند.

شرکت نووارس  که در اواسط سال ۲۰۱۷ پس از خرید ۱۰۰% سهام شرکت Key Plastic نام خود را از  مکاپلاست (Mecaplast) به نووارس (Novares) تغییر داد از قطعه سازان به نام جهانی و دارای فن آوری بالا در زمینه تولید قطعات پلاستیکی موتوری و قطعات تزیینی داخلی و خارجی خودرو بوده که با بیش از ۴۲ سایت تولیدی و ۱۲ مرکز R&D در ۲۱ کشور دنیا از تامین کنندگان اصلی شرکتهای TOYOTA, RENAULT-NISSAN, PSA, VW و سایر خودروسازان به نام جهانی است.

از ویژگی های انحصاری و متمایز این سرمایه گذاری مشترک تعهد شریک خارجی در به اشتراک گذاری بازار جهانی خود جهت صادرات ۳۰ % از محصولات تولیدی جوینت ونچر است.

جوینت ونچر نووارس – رایزکو فعالیت تولیدی خود را در نیمه اول سال جاری با تامین قطعات پلاستیکی موتوری و خودرویی برای شرکتهای رنوپارس, ایران خودرو و سایپا در منطقه صنعتی صفادشت تهران آغاز و در فاز اول برنامه کسب و کار خود و طی ۲ سال اشتغالزایی حداقل ۳۰۰ نفر بطور مستقیم را به همراه خواهد داشت.


منبع: اروند پیشرو 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا