اخبار

نکوبهینه ماشین اپراتور متخصص تزریق پلاستیک تربیت می کند

بسپار می نویسد، تفاهم نامه همکاری سازمان فنی حرفه ای با شرکت نکو بهینه ماشین امضا شد. موضوع این تفاهم نامه آموزش اپراتور متخصص تزریق پلاستیک توسط شرکت نکو بهینه ماشین با استانداردهای سازمان آموزش فنی و حرفه ای در مراکز آموزشی این سازمان است. این شرکت عرضه کننده ماشین آلات تزریق پلاستیک به مدیریت مهرداد منصوری است.

در آیین انعقاد تفاهم نامه همکاری بین شرکت نکو بهینه ماشین و اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران بر ارتقاء مهارت و تغییر تفکر نیروی انسانی و استفاده بهینه از فرصت ها در افزایش بهره وری تأکید شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران، حمیدرضا خانپور مدیرکل استان تهران آموزش را مهم ترین و کلیدی ترین نقش در توسعه ی بهره وری و توانمندسازی نیروی انسانی عنوان نمود و افزود: باید به افزایش مهارت و کاربلدی در آموزش ها بهای بیشتری نسبت به محفوظات نظری داده شود.

وی با اعلام این مطلب که رسيدن به اهداف واحدهای اقتصادی وکارگاه های تولیدی بستگي به توانايي نیروی انسانی در انجام وظايف محوله و انطباق با تغییر تکنولوژی نوین دارد، اظهار داشت: فراهم نمودن زمینه آموزش، ارتقاء مهارت ،اپراتوری دستگاه تزریق پلاستیک و نیازسنجی، برنامه ریزی و اجرای دوره های مهارتی و ارزشیابی کارآموزان، تجهیز مراکز جوار کارگاهی و فراهم نمودن زمینه ارتقای مهارت نیروی کار و توجه به اقتصاد بدون نفت از اهداف انعقاد این تفاهم نامه می باشد.

به گفته ی مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران پيشرفت روز افزون تكنولوژي، شتاب فزاينده علوم بشري در تمام زمينه‌ها، اصلاح عملكرد شغلي، نيازهاي تخصصي و حرفه‌اي نيروي انساني، پيچيدگي سازمانی به دليل ماشيني شدن از عواملي ضروری جهت آموزش نیروی انسانی می باشد.

خانپور تصریح نمود: همکاری در تدوین بسته های آموزشی مورد نیاز صنایع پلاستیک کشور، نظارت بر ارائه آموزش ها، تأمین فضای اقتضایی آموزشی مورد نیاز، برنامه ریزی و نظارت بر فرآیند دوره های آموزشی، نظارت بر برگزاری آزمون، صدور گواهینامه مهارت و … از تعهدات این اداره کل می باشد.

پویایی یک سیستم تولیدی با توسعه آموزش و صیانت از سرمایه های انسانی

مدیرعامل شرکت نکوبهینه ماشین، پیشرو بودن در کسب و کار را بدون شناخت و تأمین نیاز مشتریان امکان پذیر ندانست و اذعان داشت: ما بر این باوریم که رابطه ای مبتنی بر برد-برد بسازیم تا ضمن امنیت شغلی و اشتغال پایدار نیروی انسانی، بقاء خود به خودی شرکت را تضمین نماییم.

مهرداد منصوری گرکانی نیازسنجی آموزشی و جمع آوری نیازهای آموزشی، تهیه و تدوین استانداردهای آموزشی و تولید محتوای آموزشی در قالب استانداردهای سازمان آموزش فنی و حرفه ای، تجهیز کارگاه های آموزشی سازمان جهت دوره های کوتاه مدت و کاربردی با استفاده از ابزارآلات و تجهیزات مطابق استاندارد آموزشی، تأمین مواد مصرفی دوره های آموزشی و آزمون و …. از تعهدات این شرکت خواند.

وی چابکی و چالاکی نیروی انسانی را از ویژگی های سیستم پویا عنوان نمود و بیان داشت: پویایی یک سیستم تولیدی با توسعه آموزش و صیانت از سرمایه های انسانی امکان پذیر می باشد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا