اخبار

نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی امروز آغاز به کار کرد

بسپار می نویسد، معاون تجاری سازی و نوآوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و دبیر دومین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران از عرضه 3هزار و 586 محصول داخلی در این نمایشگاه خبر داد.
دکتر محمود شیخ زین الدین گفت: در این دوره 202 شرکت برای حضور در نمایشگاه تایید فنی شده اند که یک رشد 60 درصدی را نسبت به دوره نخست این نمایشگاه نشان می دهد.
وی میزان حمایت دولتی از این نمایشگاه را 67 میلیارد تومان عنوان کرد که برای خرید تجهیزات آزمایشگاهی توسط دانشگا ها و مراکزپژوهشی هزینه خواهد شد.
وی سهم معاونت علمی و فناوری رییس جمهور از این مبلغ را 40 میلیارد تومان، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری را 17 میلیارد تومان و سهم وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی را 10 میلیارد تومان عنوان کرد.
وی اظهار داشت:علی رغم آنکه براساس پیش بینی های ما این نمایشگاه تنها 25 درصد از نیاز داخل رامی تواند فراهم کند اما اعتقاد داریم که شرکت های داخلی این پتانسیل را دارند که سهم بیشتری از بازار این محصولات را به دست بگیرند.
شیخ زین الدین در خصوص ارایه کمک های بلاعوض برای خرید از نمایشگاه گفت:مراکز علمی و پژوهشی زیر مجموعه وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری ، پارک های علم و فناوری ، دانشگاه های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی زیر مجموعه وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی ، مراکز آموزشی و پژوهشی وابسته به دستگاه های اجرایی و پژوهش سراهای دانش آموزی از کمک بالاعوض 40 درصدی تا سقف مشخص برای خرید از این نمایشگاه استفاده خواهند کرد.
وی افزود:همچنین دانشگاه های آزاد اسلامی،جامع علمی کاربردی ، پیام نور و جهاد دانشگاهی نیز از کمک بلاعوض 20 درصدی برای خرید از این نمایشگاه برخوردار خواهند شد.
دومین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران از هفتم تا 10 اردیبهشت ماه در محل نمایشگاه بین المللی تهران برگزار خواهد شد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا