اخبار

نظامنامه برگزاری نمایشگاه بین المللی ایران پلاست تدوین شد

دکتر محمدرضا خاجی، مشاور سیاستگذاری هشتمین نمایشگاه ایران پلاست ضمن اعلام این خبر افزود:
یکی از مشکلات برگزاری نمایشگاه های داخلی، تغییر مکرر برگزار کنندگان و مجریان است که مانع از نشست دانش تخصصی و تجربه های ارزشمند کسب شده در هر دوره می شود و با هر دوره در غالب نمایشگاه ها، همه چیز از نو اختراع می گردد.
خاجی افزود: تجربه برگزاری 7 دوره نمایشگاه ایران پلاست و تاکید برگزار کننده به نزدیک شدن این رویداد بین المللی به استاندارهای جهانی، دراین دوره، سبب تدوین نظامنامه ای گردیده است که همزمان با نمایشگاه ایران پلاست نیز از آن رونمایی خواهد شد.

به گفته خاجی در تدوین این نظامنامه، از مستندات دوره های گذشته، گفت وگو با صاحب نظران و خبرگان این عرصه، مطالعه ادبیات نظری مربوط به نمایشگاه های توسعه ای و تجاری و همچنین مطالعات تطبیقی نمایشگاه های جهانی صنعت پلاستیک در چین، ایتالیا، آلمان و نظایر آن بهره برده شده است.

خاجی به ستاد خبری ایران پلاست گفت: مهمترین رکنی که در این نظامنامه مورد توجه قرار گرفته است، شورای سیاستگذاری نمایشگاه است که در دوره آتی به صورت آزمایشی و پس از آن به صورت دایمی، متولی برگزاری ایران پلاست خواهد بود و شرکت ملی صنایع پتروشیمی به عنوان یکی از اعضای این شورا، وظیفه متولی گری خود را واسپاری می کند.

به گفته مشاور سیاستگذار نمایشگاه، در نظامنامه، روش انتخاب اعضای شورا، وظایف آن، نحوه انتخاب مجری برگزاری و سایر پیمانکاران، شاخص های ارزیابی عملکرد و تمام فرآیندهای اجرایی تعریف شده است و این امر به بهینه سازی منابع مادی و غیر مادی نمایشگاه کمک شایانی خواهد کرد.

خاجی در پایان عنوان می کند:

شرکت ملی صنایع پتروشیمی در دوره آتی (2014) برگزاری ایران پلاست را به طور آزمایشی به شورای سیاستگذاری واگذاری می کند که مرکب از نمایندگان NPC ، سازمان توسعه تجارت و نمایندگان همه گره های ذینفع در صنعت خواهد بود و از ایران پلاست (2016) این شورا برگزارکننده نمایشگاه خواهد بود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا