اخبار

نصب عرشه پل کامپوزیتی در واشنگتن

بسپار به نقل از خبرنامه انجمن کامپوزیت می نویسد، شرکت کامپوزیت ادونتج (Composite Advantage) اولین عرشه کامپوزیتی را برای پل عبور وسایل نقلیه در شهر واشنگتن تولید نمود و این پل را فایبر اسپن (FiberSPAN) نامید.

این شرکت توضیح میدهد که بتن و میلگرد فولادی پوسیده که با الیاف تقویت شدند، باعث کاهش وزن دیوارهای کانال شدند که در نتیجه باعث سبک تر شدن وزن عرشه پل میشوند. همچنین در این پروژه معمولاً جایگزینی عرشه پل، طی نیم ساعت تکمیل میشود تا عرشه کامپوزیتی برای ارتباط برقرار کردن با خطوط زیر پل منجمله خطوط ارتباطات، گاز، آب آمادگی پیدا کند. پانلهای عرشه پل فایبر اسپن که وزن کم و مقاومت خوردگی دارند تنها طی یک روز روی سازه فولادی نصب شدند و روز دیگر برای پیچ دادن پانلها، برش داربستهای جوش داده شده و در نهایت اضافه نمودن سنگ فرش پلیمری تقویت شده با الیاف اختصاص یافته است.

اسکات ریو (Scott Reeve) رئیس شرکت ادونتج کامپوزیت میگوید: چندین طرح را ارزیابی کردند و در نهایت به دلیل عمق پل که بسیار محدود بود این طرح را انتخاب نمودند و از میله های فولادی طولی شکل برای مقاومت خمشی استفاده کردند. ایشان در ادامه اشاره نمودند: که ما عرشه پل فایبر اسپن را در عمق مجاز 5 اینچ طراحی نمودیم و مقاومت و توانایی آن را در برابر بار وزن کامیون ها مورد آزمایش قرار دادیم.

طول پل جدید فایبر اسپن 39 فوت و عرض آن 32 فوت است که دارای پانل تقویت شده با الیاف شیشه در سمت غرب پل است. زنجیره های گرانیت به لبه های عرشه متصل شده و سطح عرشه با آسفالت پوشیده شده است.

اطلاعات بیشتر: www.compositeadvantage.com

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا