اخبار

نسل جدید پلی‌آمیدهای مقاوم در دمای بالا

گروه ترجمه و تولید محتوا در بسپار می نویسد، شرکت Royal DSM از نسل جدید پلی‌آمیدهای مقاوم در دمای بالا با نام تجاری Dialbo پرده برداشت. در این گونه جدید از پلی‌آمید با نام‌های تجاری Stanyl 46 و Akulon 6/66 تشکیل شده و برای کاربرد در موتور خودرو که در آن دما تا oC260 بالا می رود طراحی شده است.
حرکت صنعت خودرو به سوی طراحی‌های با بازدهی بالا منجر به ایجاد فضای کمتر و دماهای بالاتر زیر کاپوت ماشین شده است. نسل جدید محصول Dialbo شرکت DSM با مقاومت گرمایی بی‌نظیر، چه بلند مدت و چه کوتاه مدت، این امکان را برای سازندگان خودرو فراهم می‌آورد تا چالش‌های خلاقانه خود را با اطمینان بیشتری پیش بگیرند.
این فناوری بهبود قابل توجهی در اجزاء مقاوم به گرما مانند مسیرهای چندشاخه وردی هوا حاوی خنک‌کننده‌های میانی، کانال آب، درپوش خنک‌کننده هوا، لوله های اختلاط و همنواگر (resonator) خواهد داشت. آخرین مدل پلی‌آمید Stanyl Dialbo 46 قابلیت استفاده بطور مداوم در دمای oC230 را داراست. این در حالیست که مدل جدید Akulon Dialbo در دمای oC220 چنین قابلیتی دارد. ارزیابی‌های انجام شده توسط آزمون HDT نشان می‌دهد هر دو محصول جدید اشاره شده مقاومت بیشتری در برابر دماهای بالای ایجاد شده در دوره زمانی کوتاه از خود بروز می‌دهند. بدین ترتیب HDT اندازه گیری شده برای محصول Stanyl Dialbo برابر oC267 و برای گونه Akulon Dialbo برابر oC245 می‌باشد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا