اخبار

نخستین رویداد مهندسی خوردگی با رویکرد حل چالش‌های صنایع کشور برگزار می شود

بسپار/ ایران پلیمر اولین رویداد فناورانه مهندسی خوردگی با رویکرد حل چالش‌های فناورانه صنایع کشور بهمن ماه امسال در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار می‌شود.

به گزارش ایسنا، هدف از رویداد فناورانه مهندسی خوردگی استفاده از الگوی نوآوری باز در پاسخگویی به نیازمندی‌های فناورانه صنایع، شبکه‌سازی متخصصین، نوآوران و نخبگان، کمک به توسعه دانش‌ بنیان واحدهای صنعتی، کاهش هزینه‌های تحقیق و توسعه و پاسخگویی به نیازهای واحدهای صنعتی و تسهیل ارتباط صنعت با پژوهشگران، نخبگان و نوآوران است.

این همایش در محورهای حفاظت کاتدی، انتخاب مواد، پوشش و رنگ، پنل مدیریت خوردگی و بازدارنده‌های خوردگی برگزار خواهد شد.

چالش‌ رویداد خوردگی یک رقابت یا مسابقه با هدف توسعه راه‌حل‌های فناورانه برای حل مشکلات بنگاه‌های صنعتی یا توسعه خدمات و محصولات نوآورانه است. در این نوع مسابقات، شرکت‌های صنعتی خصوصی یا دولتی می‌توانند مناسب‌ترین راه‌حل‌های فناورانه را برای غلبه بر مشکلات فناورانه خود بیابند. شرکت‌کنندگان در چالش‌ نوآوری را عموماً دانشجویان یا اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌ها، پژوهشگران مستقل و شرکت‌های کوچک و متوسط خلاق و نوآور (اعم از دانش‌بنیان و غیر آن) از داخل یا خارج کشور تشکیل می‌دهند، اما هیچ منع یا محدودیتی برای شرکت در چالش‌ها وجود ندارد.

منبع: ایسنا

 

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا