اخبار

مقاره: پرچم نمایشگاه ایران پلاست در سایر کشورهای منطقه بالا می‌رود

بسپار می نویسد، مدیر دهمین دوره نمایشگاه بین‌المللی ایران پلاست جزییات برگزاری نمایشگاه‌های منطقه ای ایران پلاست با اولویت چهار کشور همسایه را تشریح کرد.

محمد مقاره در گفتگو با ستاد خبری دهمین نمایشگاه بین‌المللی ایران پلاست گفت: نمایشگاه های ایران پلاست به صورت دو سالانه برگزار می شود و قصد داریم در فاصله برگزاری هر نمایشگاه ایران پلاست در تهران، یک نمایشگاه منطقه ای در یکی از کشورهای همسایه برگزار کنیم.

مدیر دهمین نمایشگاه بین‌المللی ایران پلاست با اعلام اینکه در حال حاضر کشورهای عراق، افغانستان، ترکمنستان و پاکستان جزو مهمترین کشورهای مصرف کننده و مشتری محصولات صنایع تکمیلی پتروشیمی و پلاستیک ایران هستند، تصریح کرد: بر اساس گزارش های سازمان توسعه تجارت و گمرک ایران، بیشتری محصولات صنایع تکمیلی پتروشیمی به این چهار کشور همسایه صادر می شود.

عضو شورای سیاست گذاری دهمین نمایشگاه بین‌المللی ایران پلاست با بیان اینکه هم اکنون بحث راه‌اندازی نمایشگاه‌های منطقه ای ایران پلاست به صورت جدی در دستور کار قرار گرفته است، اظهار داشت: این نمایشگاه ها با مشارکت تشکل‌های صنفی می‌تواند در فاصله برگزاری هر نمایشگاه ایران پلاست در یکی از کشورهای همسایه به صورت دوره‌ای برگزار شود.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه هدف از تشکیل این نمایشگاه‌ها فراهم شدن شرایط افزایش صادرات انواع کالا، محصولات، ماشین آلات و تجهیزات توسط تولید کنندگان و سازندگان ایرانی است، بیان کرد: هم اکنون مطالعات اولیه برای برگزاری این نمایشگاه‌های منطقه ای آغاز شده است.

مقاره با بیان اینکه این نمایشگاه‌های منطقه ای در ابتدا می تواند با یک سالن برگزار شود، تاکید کرد: قطعا با گذشت زمان می توان نسبت به برگزاری نمایشگاه‌های بزرگ و مجزا اقدام کرد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا