اخبار

مشکل انتقال ارز در قطر حل شد/ رشد تبادل اقتصادی ایران با قطر

بسپار / ایران پلیمر علیرضا پیمان‌پاک در دومین همایش آشنایی با بازار قطر و معرفی نمایشگاه‌های تخصصی ایران در دوحه به مناسبت جام‌جهانی پیش‌رو، اظهار کرد: توسعه تجارت با قطر دو ویژگی دارد؛ نخست بحث صادرات محصولات است. در سازمان توسعه تجارت چند نمایشگاه را به عنوان بازار هدف انتخاب کرده‌ایم؛ به طور مثال در روسیه، شرق آسیا، آفریقا و کشورهای همسایه که یکی از اهداف اصلی هم بازار قطر است. معمولاً یک یا دو رویداد خاص را انتخاب می‌کنیم و با حمایت‌های همه جانبه دولت روی آنها متمرکز می‌شویم.

وی نمایشگاه پیش روی قطر را فرصتی برای زمینه سازی توسعه تجارت با این کشور قلمداد و تصریح کرد: این نمایشگاه که در بازه زمانی مناسبی برگزار می‌شود، می‌تواند منجر به عقد قرارداد برای جام جهانی شود. طبق بررسی‌های دقیق قطعاً قطری‌ها در دوره جام جهانی با مشکل کمبود کالا مواجه خواهند شد. بنابراین سفر رئیس جمهور به قطر و همچنین سفر امیر قطر به ایران را می‌توان فرصت مناسبی برای جذب منابع مالی و مشارکت‌های تجاری با این کشور برشمرد.

پیمان‌پاک خاطرنشان کرد: قطعاً در شرایط فعلی قطری‌ها در پروژه‌های نفت، گاز، پتروشیمی و راه‌سازی ورود نمی‌کنند اما از پروژه‌های کوچک که می‌تواند برایشان برند ایجاد کند، به خوبی استقبال کردند.

به گفته پیمان پاک، مشوق‌های صادراتی سال ۱۴۰۱ به این نمایشگاه تخصیص یافته است. همچنین پیاده سازی صرافی و هماهنگی با چند بانک قطری انجام شد تا با هزینه پایین ارز انتقال یابد.

وی تاکید کرد: حضور در نمایشگاه قطر و استفاده از جام جهانی فرصت بسیار خوب برای تجارت با این کشور است.

 

منبع: مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا