اخبار

مدیراجرایی تعاونی پلاستیک: تبلیغات علیه ظروف پلاستیکی بی‌نتیجه بوده است

بسپار می نویسد،میهن خواه، مدیراجرایی شرکت تعاونی صنایع پلاستیک استان تهران گفت:‌ تبلیغات زیست‌محیطی علیه ظروف پلاستیکی بر تولید این محصولات اثری نداشته است.

میهن‌خواه در گفت‌وگو با آنا با بیان اینکه صنعت کشور دچار خود تحریمی شده است، افزود: رکود اقتصادی حاکم بر صنعت کشور باعث افت تولید محصولات پلاستیکی شده است و تولیدکنندگان رغبتی برای افزایش تولید ندارند.
وی با تاکید بر ظرفیت بالای کارخانجات تولیدی صنعت پلاستیک کشور اظهار کرد: متاسفانه کارخانه‌ها تنها با 30 درصد ظرفیت خود در حال فعالیت هستند، در حالی که اگر دولت از آنها حمایت کند، می‌توانند با به کارگیری ظرفیت‌های‌شان نه‌ تنها بازار داخل کشور را تامین کنند،در بخش صادرات، محصولاتی قابل رقابت با نمونه‌های خارجی تولید کنند.

میهن‌خواه از عملکرد مسئولان صنعت پتروشیمی در تعامل با صنایع پایین دستی انتقاد کرد و گفت: متاسفانه مسئولان فقط در سخن گفتن از صنایع پایین‌دست پتروشیمی حمایت می‌کنند، در حالی که عملا هیچ حمایتی از این صنعت نمی‌شود و فقط به صنایع بالادستی توجه می‌شود.

مدیر اجرایی شرکت تعاونی صنایع پلاستیک تهران افزود: مسئولان بارها از تحریم کشورهای غربی علیه ایران سخن به‌ میان می‌آورند، در حالی که مسئولان خود تولیدکنندگان داخلی را تحریم کرده‌اند و تولید‌کنندگان مجبورند برای تامین مواد اولیه تولیدات خود و همچنین بازاریابی فروش محصولات‌شان دست به‌ هر کاری بزنند.

وی اظهار کرد: برای جلوگیری از خام‌فروشی محصولات پتروشیمی حتما باید صنایع پایین‌دست را احیا کنیم و با به کارگیری نخبگان و صاحب‌نظران این صنعت، به فکر ارتقای این صنعت باشیم.

میهن‌خواه افزود: متاسفانه مواد اولیه صنایع پتروشیمی با قیمت‌هایی پایین‌تر از حد بین‌المللی در اختیار چین قرار می‌گیرد و این کشور محصولاتی را تولید می‌کند که واردات آن برای مصرف‌کنندگان داخلی به‌ صرفه‌تر است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا