اخبار

رونمایی از محصولات جدید نایلون سپید در حضور رسانه ها

بسپار می نویسد، 19 بهمن ماه به دعوت شرکت نایلون سپید بازدیدی با حضور نمایندگان رسانه های تخصصی پلیمر از آن انجام شد.
محل حرکت خبرنگاران دفتر این شرکت در خیابان مولوی تعیین شده بود که به گفته آقای حارث آبادی مدیر روابط عمومی قرار است در طرح توسعه ای این فروشگاه از نظر مساحت وسعت یابد تا از این طریق بتوانند سرویس بهتری به مراجعه کنندگان ارایه کنند. از دیگر مواردی که حارث آبادی مطرح می کند ایجاد فروشگاه اینترنتی است که در این زمینه مجوزهای لازم و نماد اعتماد الکترونیکی نیز کسب شده است و بزودی امکان خرید اینترنتی در دسترس خواهد بود.
دفتر فروش نایلون سپید در خیابان مولوی تهران واقع است حدود 70 نفر پرسنل دارد که تحت نظر مدیران بخش های مختلف مشغول بکار هستند. در ابتدای این بازدید آقای امیر منصور شیرازیان مدیر عامل این شرکت ضمن خیر مقدم به اصحاب رسانه از خاطرات ورود به کارش می گوید:‌ بچه مولوی هستم و از سال 43 وارد کار نایلون فروشی شدم، از همان زمان دوست داشتم صنعتکار باشم و به همین دلیل به شرکت فیروزا در جاده کرج رفتم و در بخش تراشکاری مشغول به کار شدم و در سال 52 در این کار به مهارت استادی رسیده بودم، به گونه ای به طور همزمان مسئول سه ماشین تراش بودم. حقوق آنجا کفاف کار من را نمی داد و بعد از ظهرها به خیابان قزوین تهران می آمدم که بورس تراشکاری بود، در گاراژی به نام مان و پیش دو ارمنی به نام ژوزف و آلبرت کار می کردم که علاوه بر پذیرایی عصر و وعده شام ماهانه به من 1000 تومان نیز می دادند،‌در حالیکه برای کار تمام وقت در فیروزا مبلغ کمی به من می دادند. سال 58 و پس از افتتاح کارخانه دایی ام به نام نایلون عدالت با پس اندازی که داشتم مغازه ای به صورت قسطی در خیابان مولوی خریدم تا محصولات دایی ام را به فروش برسانم، در آمد مغازه زیاد نبود و من نیز که تازه ازدواج کرده بودم بدنبال راهی برای افزایش درآمد بودم و به همین خاطر در عین مدیریت مغازه به چیت سازی ری رفتم و در بخش قالبسازی این شرکت مشغول به کار شدم. باید اشاره کنم به خاطر همین تخصص بدست آمده در طول سالها هم اکنون در کارخانه 99 درصد تعمیرات ماشین آلات را خودمان انجام می دهیم. سال 62 زمینی در خاتون آباد به مساحت 1000 متر خریدم و با بکارگیری یک ماشین که هنوز هم کار می کند شروع به تولید کردم،‌ خاطره ای که از آن سالها دارم این است که در زمان جنگ مواد اولیه و محصولات پلاستیکی بسیار نایاب شده بود و کشاورزان ورامینی برای خرید نایلون از ما صف های طویلی می بستند.
شیرازیان در ادامه صحبت های خود به توضیح طرح توسعه این شرکت پرداخت و گفت:‌15000 متر زیر بنا در 4 طبقه که دو طبقه آن تکمیل شده را در شهرک صنعتی عباس آباد در دست کار داریم که امیدواریم سال آینده به بهره برداری برسد، در چرمشهر نیز واحدی برای تولیدات سلولزی افتتاح کرده ایم و در حال مذاکره با یک شرکت آلمانی هستیم که در ابتدا محصولی استراتژیک که مصارف زیادی در مورد سلامت مردم دارد را به ایران وارد کنیم و در فاز دوم با انتقال تکنولوژی بتوانیم این محصول را در کشور به تولید برسانیم، باید بگویم این محصول در هیچ کشوری در منطقه حتی ترکیه تولید نمی شود و تولید آن در کشور می تواند ارزآوری خوبی برای ایران داشته باشد. 25 فروردین ماه برای مذاکرات نهایی عازم آلمان می شویم و در آن زمان به محض حصول نتیجه شما را با خبر می کنیم. این محصول چون با سلامت مردم مرتبط است بسیار مهم است.
شیرازیان که بازرس شرکت تعاونی صنایع پلاستیک نیز هست در ادامه صحبت هایش با اشاره به وضعیت کارخانه ها و فروشگاه ها در قدیم می گوید:‌ من اولین کسی بودم که سیستم بازاریابی مدرن را در کارمان بوجود آوردم و گفتم هر کسی هر چقدر فروخت 3 در 1000 برای خودش. خوشحالم که در کارخانه من اکثر کارمندان و کارگران صاحب خانه و ماشین هستند و پس از اینکه به واحد ما آمده اند حتی با یکدیگر آشنا شده و تشکیل خانواده داده اند، من نیز امکانات رفاهی خوبی برای آنها نظیر سرویس و غذای گرم فراهم کرده ام و باید بگویم امروز ما هیچ معوقه ای از نظر حقوق و بیمه پرداخت نشده نداریم. میانگین سنی کارمندان من 25 سال است و نیروی جوانی آنها کار ما پر رونق کرده است.
شیرازیان در ادامه صحبت های خود با تقدیر از پسرش گفت از زمانی که او وارد سیستم شده امور مربوط به بورس، LC و مواد اولیه را بر عهده گرفته و در واقع او شرکت را اداره می کند. شیرازیان در انتهای صحبت های خود می گوید اگر کربن تحت فشار زیادی قرار گیرد به الماس تبدیل می شود که ماده ای گرانبها است، انسان نیز مانند الماس و تحت فشار باید به نتیجه برسد. شرکت ما با خوش قولی به اینجا رسیده است، خود من به مشتریان می گفتم هر سفارش روتینی را طی 24 ساعت و هر کار سفارشی را ظرف 48 ساعت تحویل می دهیم و به خاطر همین تبدیل به برند شدیم، علیرغم اینکه قیمت محصولات ما از سایر همکاران بالاتر است. امروز در مقابل حجم سفارش ها با مشکل نقدینگی روبرو هستیم و نمی توانیم به تمام تقاضای مشتریان پاسخ دهیم که تنها مشکل کار ما است.
پس از صحبت های شیرازیان گروه خبرنگاران به کارخانه نایلون سپید رفتند و از قسمت های مختلف کارخانه نایلون سپید بازید کردند که در انتهای این بازدید از محصولات جدید نایلون سپید نظیر سفره های یک بار مصرف زیست تخریب پذیر،‌ دستکش های یک بار مصرف، کیسه های زباله در ابعاد مختلف و بند دار، کیسه های نگهداری غذا و … رونمایی شد. مهندس سلطانی کارشناس شرکت نایلون سپید در خصوص تولید این محصولات این توضیح را ارایه داد که در شرکت نایلون سپید یکی از مهمترین موارد حفظ کیفیت تولید از طرق انجام تست های مختلف است که این تضمین کیفیت بر اساس دستورالعمل های ایزو 9001 صورت می گیرد که بزرگترین دستاورد نایلون سپید در این زمینه به کنترل در آوردن تمامی فرآیندها و خروجی های تولید است.

برای دیدن عکس ها در ابعاد بزرگتر روی آنها کلیک کنید.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا