اخبار

رتبه بندی فعالان اقتصادی در استان البرز با چه هدفی انجام می شود؟

بسپار می نویسد، رییس اتاق بازرگانی البرز گفت: با افتتاح دفتر مرکز رتبه بندی، فعالان اقتصادی استان البرز مورد ارزیابی قرار گرفته و رتبه بندی می‌شوند.
رحیم بنا مولایی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: مرکز رتبه بندی اتاق ایران با هدف سنجش فعالان اقتصادی از منظر کارشناسی بعد از اصفهان در این استان راه‌اندازی شده است.
وی افزود: در نظام اقتصادی ایران، منابع و تسهیلات بر اساس رتبه بندی و جایگاه فعالان اقتصادی تقسیم بندی می‌شود. این رتبه بندی به منظور پاسخ به نیازهای همه ذینفعان بدنه اقتصادی کشور با توجه به حوزه فعالیت متقاضی و با هدف ایجاد تمایز بین فعالان اقتصادی و تسهیل روابط تجاری و بهبود مستمر محیط کسب و کار از طریق یکی از مدل‌های رتبه بندی طراحی شده و توسط مرکز ملی رتبه بندی صورت می‌گیرد.
بنا مولایی ادامه داد: هسته اصلی همه رتبه بندی‌ها شامل جمع آوری داده‌های مالی، مدیریتی و اجتماعی مربوط به سه سال اخیر از متقاضیان بوده است.
رییس اتاق بازرگانی البرز تصریح کرد: طرح رتبه بندی از سال 85 مطرح شد و از سال 90 در اتاق ایران به اجرا درآمد.
وی توجه ویژه به نگاه سیستمی، نظام‌ها و مدل‌های بین المللی رتبه بندی، مقررات و قوانین داخلی و اهداف توسعه‌ای و افق 1404 را از مزایای طرح رتبه بندی برشمرد.
بنامولائی اضافه کرد: ایجاد تمایز بین اعضای اتاق از طریق به کارگیری روش‌های علمی و عادلانه ارزیابی، تسهیل روابط تجاری داخلی و بین المللی اطلاع رسانی مناسب از رتبه اعضا و فراهم آوردن بستر قابل اعتماد برای اعطای امتیازات ویژه به اعضای رتبه بندی شده از اهداف اصلی این طرح است.
رئیس پارلمان بخش خصوصی استان البرز در پایان گفت: سامانه تعیین رتبه اعضا با استفاده از رویکرد سیستمی و با هدف تعیین رتبه هر متقاضی، داده‌های مالی، مدیریتی و اجتماعی را جمع آوری ، تجزیه و تحلیل کرده و رتبه مربوطه را در قالب معینی در کارت بازرگانی صادر شده منعکس می‌کند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا