اخبار

دومین همایش بین المللی نقش آفرینی زنان در توسعه پایدار برگزار شد

بسپار می نویسد، دومین همایش بین المللی نقش آفرینی زنان در توسعه پایدار با موضوع کارآفرینی اشتغالزایی پیش از ظهر امروز در مرکز نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار شد.

بسپار می نویسد، دومین همایش بین المللی نقش آفرینی زنان در توسعه پایدار صبح چهارشنبه با حضور مهمانان خارجی و مقامات کشوری آغاز به کار کرد

در این مراسم که با حضور گسترده مهمانان خارجی و شرکت کنندگان در نمایشگاه نقش آفرینی زنان در توسعه پایدار همراه بود پس از قرائت قرآن و پخش سرود ملی کشورمان خانم مهندس سهیلا جلودارزاده رئیس ستاد اجرایی این همایش به ایراد سخنرانی پرداخت. وی در صحبت های خود از آموزش به عنوان مهمترین مبحثی که زنان در آن می توانند نقش آفرین باشند یاد کرد و گفت در ایران نیز به این مسئله توجه خاصی وجود دارد. چرا که آموزش بخشی از مهمترین برنامه های دولت ها برای رسیدن به جایگاه برتر در دنیا است.
ما بسیار خرسندیم که سالانه بیش از 50 درصد از ورودی های دانشگاه های کشور و دانش آموختگان را بانوان تشکیل می دهند و برنامه ریزی ما بر این هدف استوار است که تا سال 1404 رسیدن به سهم ۳۰درصدی زنان در همه عرصه‌ها در افق ۱۴۰۴کاری ملی و همگانی است. کارآفرینی امری نیست که بتوان به تنهایی انجام داد بلکه باید مسیر گسترده‌ای فراهم شود تا آحاد ملت بتوانند به کاروتلاش بپردازند. وی تصریح کرد: در این نمایشگاه بر مهم‌ترین مشغله و نیاز ملت ایران برای رسیدن به توسعه پایدار یعنی کارآفرینی و اشتغال تاکید شده است. ضمن اینکه از حضور قائم‌مقام و معاونان وزیر صنعت، معدن و تجارت در جلسات هفتگی ما که به دستور مهندس نعمت‌زاده برگزار می‌شد، تشکر می‌کنیم. جلودارزاده ادامه داد: به‌طور قطع افرادی که به دانش روز و انسانی مجهز می‌شوند نسبت به کسانی که این قابلیت را ندارند نقش‌آفرین‌تر می‌شوند. رییس ستاد برگزاری دومین نمایشگاه نقش‌آفرینی زنان در توسعه پایدار ادامه داد: با توجه به این امر در کوتاه‌مدت مشکلات اشتغال پیش می‌آید و این به مراتب مشکل‌تر است از گذراندن دوران تحصیل است و باید تلاش کنیم زمینه برای ابراز خلاقیت‌ها ایجاد شود. وی با بیان اینکه هرکس در مسیر خلاقیت و کارآفرینی قرار دارد، انسانی الهی است گفت: نتیجه این نمایشگاه باید ایجاد شغل و توسعه‌یافتگی باشد ضمن اینکه باید نهضت کارآفرینی از جانب دولت، مردم و بخش خصوصی و سازمان‌های مردم نهاد و دانشگاه‌ها شکل گیرد.
وی با بیان اینکه عزم ملی ایجاد شده است که وضعیت را در این رابطه بهبود می‌بخشد و زنان ایران هم کار خود را آغاز کرده اند، اظهار داشت: مهم‌ترین بخش زیربنایی برای رسیدن به این توسعه آموزش است و این بخشی از برنامه توانمندسازی دولت‌ها برای رسیدن به جایگاه برتر است، در ایران نیز باید زنان و مردان دولت و ملت به مسأله آموزش توجه داشته باشند.
رییس ستاد اجرایی همایش از رونمایی کتاب یک صد بانوی کار آفرین خبر داد و مطرح کرد: جایزه بانوان کار آفرین در روز جمعه اهداء خواهد شدو در برپایی این همایش سازمان امور زنان و خانواده ریاست جمهوری، وزات صنعت و وزارت کار تعاون امور اجتماعی و وزرات امور بخش بین الملل تلاش های را داشته اند.
.

خسروتاج قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در این مراسم با اشاره به اینکه ایران در سالهای اخیر بیشتر بر اقتصاد مبتنی بر مزیت ها تکیه کرده است گفت این مزیت ها شامل منابع نفتی، گازی، تاریخی و …بوده است و امروز به این نتیجه رسیده ایم که باید اقتصاد ما متکی بر کارآفرینی باشد تا بتوان ظرفیت ها و مزیت های موجود را با استفاده از نیروهای خلاق انسانی به بهترین شکل در راه توسعه بکار برد.

جلیل خاوند کار رییس کمیته علمی همایش در ادامه مراسم با اشاره به مفهوم توسعه پایدار، گفت: مفهوم توسه پایدار این است کشورها در فاصله زمانی به رشد اقتصادی دست می یابند اما این رشد اقتصادی تداوم نمی یابد، در ترکمنستان رشد اقتصادی است امام معلوم نیست این رشد اقتصادی ادامه یابد، چین با قدرت زیادی در زمینه رشد اقتصادی پیش می رود و به نوعی که ممکن است جایگزین آمریکا شود.

دومین نمایشگاه و همایش بین‌المللی نقش‌آفرینی زنان در توسعه پایدار با محوریت کارآفرینی و اشتغالزایی، صبح دیروز در فضای باز نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران آغاز به کار کرد.
در این نمایشگاه ۷۰۰ غرفه در مساحتی به وسعت ۱۲هزار مترمربع برای بازدید و فروش کالا پیش‌بینی شده است. ضمن اینکه از علاقه‌مندان خارجی نیز برای بازدید از این نمایشگاه دعوت شده است. دومین نمایشگاه نقش‌آفرینی زنان در توسعه پایدار با تلاش وزارت صنعت، معدن و تجارت در ۳۰ گروه کالایی و در ۳ حوزه صنعت، معدن و تجارت تا ۲۷ شهریور برپاست.به گزارش صمت، این رویداد بزرگ ۹۴ دیروز با حضور شهیندخت مولاوردی، معاون رییس‌جمهور در امور بانوان، سورنا ستاری معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری، محمدرضا نعمت‌زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت، مجتبی خسروتاج قائم‌مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت، ولی‌اله افخمی‌راد معاون وزیر و رییس سازمان توسعه تجارت، محمود نوابی معاون وزیر و رییس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان، علی یزدانی معاون وزیر، منوچهر طاهایی و محمدرضا مودودی، حجت‌الاسلام گرامیان، سونیا پوریامین، مشاوران وزیر صنعت، معدن و تجارت و همچنین سهیلا جلودارزاده به‌عنوان رییس ستاد برگزاری دومین نمایشگاه نقش‌آفرینی زنان در توسعه پایدار و جمعی از نمایندگان مجلس و مسئولان دولتی و خصوصی افتتاح شد.

شایان ذکر است چند شرکت از صنعت پلیمر نظیر کیمیاران، بازرگانی مجلسی نوازی، شمس پلاست طب و …نیز در این نمایشگاه حاضر بودند. گزارش تکمیلی در شماره آینده بسپار منتشر خواهد شد

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا