اخبار

خلاقیت، عامل رشد بازار TPE

گروه ترجمه و تولید محتوا در بسپار می نویسد، بر اساس گزارش Frost & Sulivan) F&S)، در سال 2014 ارزش بازار جهانی لاستیک‌ها 21/52 میلیارد دلار برآورد شد که انتظار می‌رود به دلیل رشد لاستیک‌های گرمانرم (TPE) این میزان تا سال 2021 به 34/73 میلیارد دلار برسد. در گزارش “بررسی بازار جهانی الاستومرها” توسط F&S به این نکته اشاره شد که به دلیل افزایش تقاضای سازندگان محصولات بسپاری به بسپارهای با کارایی بالا، سازندگان محصولات TPE آماده بکارگیری ابتکار و خلاقیت در محصولات جدید خود هستند.
در این گزارش از بخش TPE به دلیل تمرکز آن بر بهبود خواص فرایندی، طراحی‌های قابل تغییر و بازیافت‌پذیری تحت عنوان “مشعل پیشرفت‌های فناورانه” یاد شده است. از این دسته از مواد می‌توان در کاربردهای متنوعی از جمله مصارف الکترونیکی بهره برد. اگرچه رقابت بین TPE، PVC و سایر پلاستیک‌های ویژه همچنان وجود دارد، اما حرکت کارخانجات بسوی جایگزینی این مواد با TPE کاملا مشهود است. طبق اظهارنظر F&S تولیدکنندگان بسپار کنترل بهتری بر نوسانات قیمت مواد خام خواهند داشت. بطور کلی، تامین پایدار محصولات با کارایی بالا وجه تمایز اصلی بین سهام‌داران در بازار خواهد بود.
بر اساس گزارش گروه تحقیقاتی Ceresana، نرخ رشد سالانه بازار جهانی TPE تا سال 2022 به 4/7% خواهد رسید. همچنین طبق پیش‌بینی این گروه، فروش جهانی TPE در حدود16/7 میلیارد دلار در نظر گرفته شده است. کشورهای چین، ژاپن، ایالات متحده آمریکا و آلمان در مجموع میزان 63% تقاضای TPE را به خود اختصاص دادند. این گروه تحقیقاتی بیشترین میزان رشد را به آمریکای جنوبی، چین، هند و برزیل نسبت می‌دهد. این میزان تقاضا در بازار آمریکای شمالی و اروپای غربی با نرخ 2% در سال رشد خواهد داشت. از بین مواد موجود در خانواده TPE بالاترین نرخ رشد برای شبکه‌های ولکانشی گرمانرم (TPV) که قابل استفاده در ساخت شلنگ‌ها (hoses)، درزگیرها (seals) و سایر موارد کاربرد دارند پیش‌بینی شده است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا