اخبار

بورس كالا عضو فدراسيون بورس‌های جهانی شد

 

بسپار به نقل از مهر می نویسد، رئيس سازمان بورس در مراسم امضا تفاهمنامه همكاری ميان بورس كالای ايران و بورس كالای پاكستان، از عضويت بورس كالای ايران در فدراسيون بورس‌های جهانی WFE خبر داد.

 

 

پنجشنبه(10/4/95) طي نشستي رسمی در سازمان بورس و اوراق بهادار كه با حضور اعجاز علی شاه رييس بورس كالای پاكستان، محمد فطانت رييس سازمان بورس و اوراق بهادار، حامد سلطاني نژاد مديرعامل بورس كالای ايران و مديران ارشد بازار سرمايه برگزار شد، تفاهمنامه همكاري ميان بورس كالاي ايران و بورس كالاي پاكستان منعقد شد.

فطانت رييس سازمان بورس در اين نشست گفت: بورس كالاي ايران كه براي عضويت در فدراسيون بورس های جهانی درخواست داده بود، به تازگی با دریافت نامه ای از سوی این نهاد، عضو WFE شد و امیدوارم اين اتفاق خوشايند براي بازار سرمايه ايران به زودی براي ساير بورس هاي كشور نیز رخ دهد.  

حامد سلطاني نژاد مديرعامل بورس كالای ايران نيز در اين باره گفت: ما به خاطر شرايط تحريم از عضويت در نهادهاي بين المللي محروم بوديم اما با ورود به دوران پساتحريم فرصتي ايجاد شد تا بتوانيم به عضويت فدراسيون بورس هاي جهانی دربياييم.  

وي با بيان اينكه فدراسيون بورس هاي جهانی، معتبرترين تشكل و نهادي است كه بورس ها مي توانند عضو آن شوند، به مزاياي اين عضويت اشاره كرد و اظهار داشت: تطبيق بورس كالاي ايران با استانداردهای بين المللی، ارتباط هرچه بهتر و بيشتر با بورس هاي كالايی دنيا، حضور در كارگاه هاي تخصصي فدراسيون و تبادل تجربيات و دانش و همچنين معرفي و به اشتراك گذاشتن بازارهاي جديد مالی در بين اعضا و در نهايت، توسعه فعاليت های اقتصادی مانند پوشش ريسك هاي كشوری از طريق بورس ها از جمله مزاياي عضويت بورس كالا در WFE به شمار مي رود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا