اخبار

اقدامیان، رییس هیات مدیره ویستابست: رنسانس اقتصادی کشور در راه است

بسپار می نویسد، شنبه شب شرکت ویستابست مراسمی برای تجلیل از خبرنگاران تدارک دیده بود. محمد جواد اقدامیان بنیان گذار و رییس هیات مدیره ویستابست و از اعضای انجمن پروفیل در و پنجره UPVC با تشکر از تیم مذاکره کننده از شرایط پس از تحریم و نگرانی صنعت از ورود بی رویه کالا، ارتباط نتایج مذاکرات هسته ای و اثرات آن بر کیفیت و استاندارد سازی و بحث کیفیت و استاندارسازی صحبت کرد. مشروح سخنان وی را در ادامه می خوانید.
بسپار می نویسد، شنبه شب شرکت ویستابست مراسمی برای تجلیل از خبرنگاران تدارک دیده بود. محمد جواد اقدامیان بنیان گذار و رییس هیات مدیره ویستابست و از اعضای انجمن پروفیل در و پنجره UPVC با تشکر از تیم مذاکره کننده از شرایط پس از تحریم و نگرانی صنعت از ورود بی رویه کالا، ارتباط نتایج مذاکرات هسته ای و اثرات آن بر کیفیت و استاندارد سازی و بحث کیفیت و استاندارسازی صحبت کرد. مشروح سخنان وی را در ادامه می خوانید.
اقدامیان با تبریک روز خبرنگار و تشکر اصحاب رسانه برای پذیرفتن دعوت ویستابست گفت: خبرنگاران یعنی مجموعه کسانی که دست در کاران پیام رسانی هستند، از تنظیم خبر و گرفتن تصویر رویدادها تا انتشار آن در یک رسانه چه مکتوب و چه غیر مکتوب. به عنوان عضوی کوچک از ملت بزرگ ایران، پیروزی غرور و عزت ملی توسط تیم مذاکره کننده را به تمامی صنعتگران و زحمتکشان این مرز و بوم تبریک عرض می کنم و از تک تک این بزرگمردان که با اراده ی خستگی ناپذیرشان توانستند افتخاری دیگر و البته ماندگار در تاریخ این کشور رقم زند، تشکر و قدردانی می نمایم. امکان پذیر نیست این ملت در صحنه ای شکست بخورد یا تسلیم شود. این پیروزی در مذاکرات در سایه رهنمودهای مقام معظم رهبری و حمایت مردم و دولت امکان پذیر شد. توفیق مسولان کشورمان در پیشبرد اهداف و مصالح میهن اسلامی در مذاکرات هسته ای فرصتی گرانقدر و مغتنم برای صنعتگران و تولیدکنندگان کشورمان به همراه داشت. ما به عنوان یکی از هزاران تولیدکننده ایرانی در سال های که تحریم های سخت بر کشورمان تحمیل شد تلاش کردیم تا سرحد امکان با استفاده از ظرفیت های بومی و شناسایی استعدادهای تاثیر گذار بر افزایش روند تولید ملی و رسیدن به خودکفایی بپردازیم و محصولاتی در حد استانداردهای جهانی در سال های سخت تولید کنیم. خوشبختانه تجربه های سخت دوران تحریم تولیدکننده ایرانی را آبدیده کرد و همین شرایط احترام خارجی ها را در پی داشت. حال در شرایط و دوران پس از تحریم از دولتمردان عزیزمان خواستاریم تا حد امکان از واردات کالاهای که در تولید آن به خودکفایی و مازاد ظرفیت رسیده ایم جلوگیری نمایند و با تدبیر و کفایت مانند قبل تولیدکنندگان داخلی را مورد حمایت قرار دهند. امیدواریم درهای مملکت خیلی سریع باز و ارتباط موثری برقرار شود و صادرات کالاهای غیرنفتی رونق گیرد ولی از سویی نگرانی های برای صنعت وجود دارد که مبادا این شرایط موجب واردات بی رویه کالای ساخته شده خصوصا بی کیفیت به داخل کشور شود. به عبارت دیگر در شرایط کنونی نگذاریم فضای ارزشمند بازار جدید دو دستی و بدون برنامه تقدیم شرکت های خارجی گردد و برای واگذاری ها سنجیده و با تدبیر تصمیم گیری شود. فکر می کنم این نگرانی کاملا برای ما تولیدکنندگان به جاست. تجربه نشان داده است سابقه خوبی در این زمینه در گذشته نداشته ایم. درآمد ارزی ما در سال هایی طلایی نفتی به گونه ای بود که حدود 700 میلیارد دلار پول نفت را خرج کردیم و پیامد آن تعطیلی 2000 بنگاه اقتصادی، بیکاری نیم میلیون نفر از جوانان این مرز و بوم، واردات بی رویه کالای بی کیفیت و اشتغال زایی نه برای جوانان خود بلکه برای چشم بادامی ها بود. باید بدانیم 32 میلیون جوان بین 20 تا 40 ساله در این کشور چشم امید به تدبیر درست دولتمردان دوخته اند. همانطور که دنیا هم متوجه شده است در دوره جدید دیگر پذیرش ورود محصول ساخته شده به اتمام رسیده است و فقط مجال ورود تکنولوژی سرمایه و تجهیزات به کشور مان وجود دارد. بر همگان عیان است که نتیجه رونق دوباره اقتصادی افزایش درآمد، اشتغال زایی در این شرایط خواهد بود. ارتباط با مراکز علمی و دانشگاهی برای بهره گیری از آخرین دستاوردهای علم داخلی و کشورهای توسعه یافته بخشی از اقداماتی بوده که در اغلب عرصه های صنعتی و تولید کشورمان در این دوران به خوبی شکل می گرفت. فرصت رفع تحریم ها از نظر ما تولیدکنندگان، کشورمان را به عرصه های رقابتی جدیدی وارد خواهد ساخت.

وی در بخش دوم صحبت ها به موضوع ارتباط نتایج مذاکرات هسته ای و اثرات آن بر کیفیت و استاندارد سازی اشاره کردو گفت، تعبیر اینجانب به عنوانی ک صنعتگر از افق مطرح شده این است که تولید و صنعت پس از لغو تحریم ها با دوره ای مواجه خواهد شد که می توان آن را به عنوان دوره رنسانس اقتصادی ایران تعبیر کرد. ما تولیدکنندگان اقتصاد مقاومتی را به عنوان یک تکلیف ملی تلقی می کنیم. اهمیت جایگاه اقتصاد مقاومتی راه تولیدکننده های ایرانی را به خوبی مشخص کرده است. ما معتقدیم دولتمردان ایرانی در اقتصاد مقاومتی در کنار تولیدکنندگان ملی قرار خواهند گرفت و در عین حال دست اندر کاران دولت تدبیر و امید اطمینان می دهیم سهم ونقش شایسته خود را در تحقق اهداف سند چشم انداز ایران 1404 به نحو افتخارآمیزی ایفا خواهیم کرد و در راستی توسعه ملی با تمام توان حرکت می کنیم. فرصت پیش آمده را مغتنم می شمارم و اظهار می دارم به حول و قوه الهی و با تکیه بر همت و بلند نظری تیم همیشه همراهم توانسته ایم پس از گذشت 2875 روز از بهره برداری کارخانه، بیش از 500 هزار واحد مسکونی و یا به عبارت دیگر سه میلیون پنجره را در کل کشور تامین نماییم و این مهم است که حتی در دوران تحریم و رکود اقتصادی توانسته ایم با ظرفیت تولید حداکثری و رعایت بالاترین کیفیت سهم کوچکی در شکوفایی صنعت کشور ایفا کنیم.
قسمت پایانی سخنان اقدامیان در مورد بحث کیفیت و استاندارسازی بود. وی گفت، بر اساس سه اصل استاندار سازی یعنی کیفیت، رضایت مشتری و رعایت اصول اخلاق حرفه ای شرکت ویستا بست طرح تحویل نمایندگان ؟ را در راستای رعایت حقوق مصرف کنندگان از اوایل سال جاری در دستور کار خود قرار داده و تعداد پنجره سازان طرف قرارداد را از 341 واحد شرکت به 222 شرکت تقلیل داد. نخواهیم گذاشت کوچکترین شک و شبه های در اصول ذکر شده و خط و مشی ما وجود داشته باشد و اجرای این طرح در همین راستا بود و به همین منوال پابرجا می ماند. جای تاسف است که با توجه به سپری شدن دوران تحریم و پیروزی تیم مذاکره کننده باز برخی از این تحریم شدگان در دوران تحریم به سر می برند و تلاش بر تخریب تولید ملی خصوصا برند ویستا بست و حمایت از واردات را به هر نحوی داشته و دارند. بدانید تخریب تولید ملی، حمایت از دشمنان این مرز و بوم و آب در آسیاب دشمن ریختن است. در همین جا با صراحت اعلام می نمایم ویستابست با انگیزه و توان بیشتر و با استفاده از فناوری های جدید بیش از پیش برای رسیدن به اهداف خود تلاش خواهد کرد . حال سوال این است آیا همه تکالیف مرتبط با کیفیت برعهده تولید کننده است؟ پاسخ روشن است. کیفیت عمری چند بعدی است که با مشارکت قابل ارتقا است. جامعه ما متشکل از تولیدکننده پروفیل UPVC، تولیدکننده پنجره و مشتری نهایی. در راستای ایجاد ارتباطی نزدیک و هماهنگ بین این سه عضو ویستابست، راهکاری نو به نام “الو پنجره”-سامانه ارتباطی ویستابست را راه اندازی کرده است. سامانه ای که در رکود اقتصادی کنونی جامعه نه با هدف فروش بلکه در راستای افزایش آگاهی و دانش ایرانیان و با در نظر گرفتن نقش و مسوئلیت فرد فرد جامعه نسبت به صرفجویی اقتصادی و بهینه سازی مصرف به عنوان یک مرکز اطلاع رسانی از چگونگی ساخت،کیفیت، نصب، مزایا و تفاوت پنجره های UPVC شروع به کار کرده است. این سامانه تلاش در افزایش آگاهی و دانش عمومی را دارد. نقش رسانه نیز در این اطلاع رسانی و شفاف سازی بسیار پر رنگ و حائز اهمیت است. چرا که رسانه می تواند با اعتماد سازی، اطلاع یابی و اطلاع رسانی دیدگاه سیاست گذاران و دست اندر کاران را از طریق اعلام فرصت ها و تهدیدها به سمت واقع بینی و نکته سنجی عالمانه هدایت کند.
در خاتمه ضمن یادآوری پیام رهبر فرزانه انقلاب در سال 94، سال دولت ملت-سال همدلی وهمزبانی، خاطر نشان می سازم به یقین پشتوانه اقتصادی هر کشوری، بهره گیری تمام عیار از خلاقیت ها، کار و تلاش سخت و بی وقفه، تکریم مشتری یا تعبیر مشتری مداری است. امیدوارم شما خبرنگاران بتوانید شوق و انگیزه مضاعفی را در فضای رسانه فراهم کنید و یقین داشته باشد ارمغان رونق تولید، کاهش بیکاری ایجاد اشتغال و افزایش ازدواج جوانان و در نهایت افزایش امید در کشور است. برای شما از درگاه ایزدمنان آرزوی سربلندی عزت و موفقیت روز افزون و برای رهبر معظم انقلاب نیز آرزوی سلامتی و طول عمر دارم.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا