اخبار

Silicon Valley آینده کجاست؟

گروه ترجمه و تولید محتوا در بسپار در حالی که گوگل، اپل و فیس بوک همواره خبرهای جذاب فناوری را ارائه می کنند، مکانی دورتر از کالیفرنیا در ساحل غربی آمریکا، به عنوان مرکز نوآوری شناخته می شود. در نایروبی کنیا تعداد بی شماری از شرکت های استارتاپی طی سال های اخیر ظهور کرده که نیرو محرکه ی ورود آفریقا به عصر دیجیتالی شدن محسوب می شوند.  

به عنوان مثال، راه حل پرداخت تلفن همراه با نام MPESA یکی از مهم ترین نوآوری های آفریقا بوده که در Silicon Savannah متولد شده است. بدیهی است که ۸۵ درصد کنیایی ها به اینترنت مجهز هستند که ۳۵ درصد آن از طریق فیبرهای نوری ساخته شده است.

یکی دیگر از مثال های قابل توجه در بحث استارتاپ ها، شرکت AB3D بوده که هدف اصلی آن ایجاد فناوری چاپ سه بعدی در کنیا است. وجود این فناوری در این کشورها می تواند بسیاری از خلا های موجود را پوشش دهد. انجام چاپ سه بعدی با استفاده از رشته های پلیمری به عنوان خوراک می تواند راه حل بسیار آسانی محسوب شود. این شرکت تولیدکننده چاپگرهای سه بعدی را از زباله های تجهیزات الکترونیکی تولید کرده تا قیمت تمام شده ی آن ها کم باشد. با داشتن قیمت کم، این دستگاه برای بسیاری از تولیدکنندگان محلی قابل دسترسی بوده و مقرون به صرفه خواهد بود.

نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا