اخبار

ENGEL و راهکارهای ویژه صنعت خودرو

بسپار/ایران پلیمر شرکت ENGEL گستره وسیعی از فناوری‌های خود را با نمونه‌هایی از کاربرد در صنعت خودرو در نمایشگاه China Composite 2019 به نمایش خواهد گذاشت. 
مدیر توسعه کسب‌وکار شرکت ENGEL در بخش فناوری کامپوزیت‌ها، آقای Christian Wolfsberger در توضیح طبیعت خاص بازار چین می‌گوید: مفهوم جابه‌جایی با وسایل نقلیه برقی مدتی است که توسط دولت به شدت ترویج می‌شود. در نتیجه، طراحی‌های سبک در آسیا توسعه داده شده و ENGEL نقش مهمی در این راستا ایفا کرده است. این شرکت مدت‌ها اولویت شرکت‌های خودروسازی آسیا به عنوان تامین‌کننده بوده است. 
تمرکز کلیدی ENGEL در نمایشگاه China Composites
فرآوری و عامل‌دار کردن محصولات نیمه‌تمام تقویت‌شده با الیاف پیوسته از جنس بسپارهای گرمانرم، مانند صفحات آلی، با استفاده از فرایند organomelt که مختص این شرکت است، یکی از تمرکزهای اصلی در نمایشگاه China Composites است. شرکت ENGEL در این نمایشگاه از دو نمونه کار در حوزه طراحی پلاستیک‌های سبک‌وزن مقاوم استفاده کرده است که نشان دهد کارآمدی تولید، حتی در مورد فناوری‌هایی که مدت زیادی از توسعه آن‌ها می‌گذرد، قابل بهبود است. 
یکی از موضوعاتی که در این نمایشگاه بررسی می‌شود، پنل‌های اسکلت خودروهای آئودی A8 است. این اجزای بسیار بزرگ که ساختار پیچیده و تقویت‌شده‌ با الیاف کربنی دارند، توسط شرکت Voith در آلمان و با استفاده از ماشین‌آلات ENGEL طی یک فرایند کاملا خودکار تولید می‌شوند. 
شرکت ENGEL همچنین جعبه دنده‌ای را که با استفاده از روش قالب‌گیری صفحه‌ای آمیزه‌ها توسعه داده شده، در این نمایشگاه ارائه خواهد کرد. در یک پروژه مشترک با موسسه مهندسی محصولات بسپاری IPPE در دانشگاه Kepler در اتریش و همچنین دانشگاه Hexcel در امریکا و Alpex در اتریش، فرایند تولید این محصول را بر اساس قالب‌گیری این قطعات خودرو که به شدت تحت تنش هستند، توسعه داده است. مواد اولیه یک صفحه کربنی پیش‌آغشته با طول الیاف آن 50 میلیمتر و در یک ماتریس از رزین اپوکسی است. 
شرکت ENGEL در همکاری با دیگر شرکت‌ها و دانشگاه‌ها، فرایندهای نوین و مقرون به صرفه‌ای را جهت مهندسی پلاستیک‌های تقویت‌شده با الیاف در حجم بالای تولید در مرکز فناوری کامپوزیت‌های سبک که در سال 2012 در اتریش تاسیس کرد، توسعه داده است. در نمایشگاه China Composite امسال، این شرکتِ تولیدکننده ماشین‌آلات در نظر دارد چشم‌اندازی از توسعه پیوسته و پروژه‌های بزرگی که در حال پیاده‌سازی آن‌هاست، به نمایش بگذارد. 
این نمایشگاه در تاریخ 3 تا 5 سپتامبر در شانگهای چین برپا خواهد شد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا