اخبار

DSM  عوامل شبکه ای کننده با سمیت پایین برای پوشش های صنعتی پایه آب معرفی کرد

گروه ترجمه و تولید محتوا در بسپار/ ایران پلیمر DSM اعلام کرد که یک عوامل شبکه ای کننده جدیدی معرفی کرده است. این محصولات جدید که با نام تجاری NeoAdd PAX به بازار عرضه می شوند دارای عملکرد بالا و سمیت پایین می باشند. این عوامل شبکه ای کننده پلیمری جدید شرکت DSM بر پایه آزیریدین می باشند و بزودی در پتنت ثبت خواهند شد.

این محصولات ایمنی را در محدوده گسترده ای از صنایع افزایش خواند داد. بعضی از مزایای NeoAdd PAX به شرح زیر می باشد: – NeoAdd PAX دارای مقاومت شیمیایی بالا ، مقاومت بالا در برابر آب و چسبندگی عالی به محدوده گسترده ای از زیرآیند ها می باشد. پس از اعمال نیز نیازی به حرارت دهی و پخت ندارد. – این محصولات مزایای عملکردی در مقایسه با سامانه های پوشش های پایه آب بر پایه کربو ایمید ایجاد می کنند.

برای مثال در مقادیر کمتر مصرف ، مقاومت شیمیایی بالاتری ایجاد می کنند. – NeoAdd PAX بطور کامل با قوانین REACH مطابقت دارد و به دلیل سمیت پایین نیاز به برچسب زنی (labeling) را در مقایسه با شبکه ای کننده های متداول آزیریدینی بطور قابل توجهی کاهش می دهد. NeoAdd PAX امکانات جدیدی برای بازار های مختلف شامل صنعتی ، ساختمانی ، بسته بندی ، جوهر های چاپ ، چسب ها و پوشش چرم ایجاد می کند. نخستین محصولات این خانواده شامل NeoAdd PAX-521 و NeoAdd PAX-523 می باشند. NeoAdd PAX-523 بطور ویژه برای سامانه های پوشش های ساختمانی و صنعتی پایه آب در مواردیکه خواص عملکردی بالا مورد نیاز باشد طراحی شده است.

NeoAdd PAX-521 برای استفاده در پوشش ها ، جوهر ها و پرایمر های پایه آب مورد استفاده در صنایع بسته بندی طراحی شده است. در سرتاسر جهان مصرف کنندگان و قوانین به سمت استفاده از مواد با سمیت پایین تر در حرکت می باشد. در حال حاضر عوامل شبکه ای کننده بر پایه کربو ایمید که دارای سمیت پایینی می باشند در بازار موجود می باشند. اما این شبکه ای کننده ها خواص عملکردی پوشش را کاهش می دهند. شبکه ای کنده های آزیریدینی موجود در بازار دارای خواص عملکردی خوبی می باشند اما سمیت آنها بالا می باشد. متخصصان شرکت DSM یک فناوری جدید آزیریدین توسعه داده اند که دارای سمیت پایین و خواص عملکردی بالا می باشند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا