اخبار

Borealis بالاترین رکورد سودآوری سالانه را در سال 2015 ثبت کرد

بسپار به نقل از نیپنا می نویسد، شرکت پتروشیمی بوریالیس به تازگی از ثبت سود 988 میلیون یورویی (معادل یک میلیارد و 80 میلیون دلار) در سال 2015 خبر داد. این رقم 571 میلیون یورو بیشتر از سود این شرکت در سال 2014 است.


دلیل اصلی موفقیت این شرکت در سال گذشته میلادی عمدتا به ثابت ماندن قیمت پلاستیک ها در میان کمبود عرضه این محصولات بر می گردد. این در حالیست که قیمت های پایین نفت خام کمک شایانی به کاهش هزینه های خوراک اولیه کرد.

 

شرکت بوریالیس که 64 درصد از سهام آن در اختیار شرکت آیپیک (شرکت سرمایه‌گذاری دولتی اماراتی) امارات است؛ در سال گذشته میلادی از افزایش تولید در تاسیسات پتروشیمی بروج 3 بهره مند شد.

 

نتایج عملکرد مالی بوریالیس همچنین برای شرکت اتریشی او ام وی (OMV) که 36 درصد از سهام آن را در اختیار دارد؛ بسیار مطلوب بود. چرا که این شرکت در ماه فوریه امسال وادار به کاهش 20 درصدی سود هر سهم خود شد.

 

راینر سیل، مدیر عامل اجرایی شرکت او ام وی، پیشتر اعلام کرد که قصد دارد به دنبال افت درآمد این شرکت به یک سوم در سه ماهه چهارم سال 2015 میلادی، مقداری از سهام او ام وی را واگذار و بخشی از نیروی کار این شرکت را تعدیل کند.

 

سیل  همچنین طی مصاحبه ای در ماه ژانویه خاطرنشان کرد که او ام وی برنامه ای برای فروش سهام بوریالیس ندارد و به دنبال افزایش مشارکت با شرکت آیپیک است.

 

مارک گرت، مدیر اجرایی بوریالیس، عنوان کرد: ما در حال حاضر به دنبال برنامه ریزی برای فازهای بعدی توسعه شرکت هستیم. پس از سرمایه گذاری چهار میلیارد دلاری در تاسیسات پتروشیمی بروج 3 در ابوظبی، تصمیم گیری ها متمرکز بر احداث مجتمع های پتروشیمی در روسیه و آمریکای شمالی به دلیل فراهم بودن امکان دسترسی به خوراک ارزان است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا