اخبار

اختصاصی بسپار/ BBG با طراحی قالب های هوشمند، فینالیست جایزه قالب ساز برتر 2020 شد

گروه ترجمه و تولبد محتوا در  بسپار/ایران پلیمر BBG GmbH طراح و تولید کننده ی قالب، ماشین آلات و تجهیزات در Mindelheim آلمان است. این شرکت قالب های هوشمند خود را برای استفاده در صنعت ارائه کرده است و در بین برندگان جایزه ی 2020 بهترین قالب ساز قرار دارد. قالب های BBG برای استفاده در فراوری پلی یورتان، PVC، TPE و دیگر الاستومرها و کامپوزیت ها طراحی شده است. فرایندهایی مانند PUR-CSM (قالب گیری اسپری کامپوزیت PUR)، LFI (تزریق الیاف طولانی)، RTM (قالب گیری انتقالی رزین)، SMC (ترکیب قالب گیری صفحه ای) و یا GMT (ترموپلاستیک های تقویت شده با شیشه) را می توان با این قالب ها انجام داد.
بر اساس گفته های BBG، قالب های هوشمند را می توان در قالب های کپسولی که در تولید صفحات پلی کربنات و پلی یورتان کاربرد دارد استفاده کرد. همچنین در تولید قطعات با استفاده از فرایند PUR-RIM نیز این نوع از قالب ها کاربرد دارند. این نوع قالب ها برای تولید قطعات مربوط به تجهیزات ایمنی که در حال حاضر درخواست زیادی در صنعت برای آن ها وجود دارد نیز کاربرد دارند. این قالب ها را می توان در خطوط تولید اتوماتیک نیز مورد استفاده قرار داد. بیشتر شرکت های خودروسازی و داروسازی این خطوط تولید را دارا هستند.
بر اساس گزارش PPG، قالب های هوشمند قیمت تمام شده ی مربوط به مواد و مصرف انرژی را کاهش می دهند و در عین حال موجب افزایش تولید و دقت فرایندی نیز می شود. به علاوه، با استفاده از این قطعات می توان داده های مربوط به هر قطعه ی تولیدی را به دست آورد و برای مدت زمان طولانی از آن  داده ها نگهداری کرد. برای این منظور قالب ها به تعداد زیادی حسگر مجهز شده اند که داده های فرایندی مانند دما، سرعت جریان و فشار را در تمام طول فرایند تولید ثبت می کنند. همچنین این اطلاعات می تواند در خود قالب ذخیره شده و یا به سیستم کنترلی در سطح بالاتر انتقال داده شود. با استفاده از این قالب ها هر اختلافی بین فرایند طراحی شده و در حال اجرا قابل شناسایی و بلافاصله قابل تصحیح خواهد بود. به علاوه توالی صحیح عملیات ها و مراحل انجام فرایند را می توان توسط خود قالب طراحی کرده و کنترل کرد. با این امکان، اپراتور همیشه می داند که در حال حاضر کدام مرحله از فرایند در قالب در حال انجام است و قدم بعدی فرایند چیست.
Hans Brandner، یکی از اعضای هیئت مدیره بیان می کند، ما محدوده ی وسعی از انواع قالب ها را تولید می کنیم. قالب های ساده و مقرون به صرفه ای که برای نمونه سازی مورد استفاده قرار می گیرند ابتدایی ترین آن ها هستند و قالب های هوشمند در صدر محصولات ما قرار دارند. ما آنچه مشتریان ما نیاز دارند را در نظر داریم و بر اساس آن قالب های خود را تولید می کنیم. بر اساس گفته های این عضو هیئت مدیره، تمرکز BBG بر روی صلاح دید مشتریان است و این موضوع برای نوآوری در تولید بسیار مهم است. BBG همچنین در سال جاری برای دومین بار به عنوان یکی از بهترین ابزار سازان آلمان انتخاب شد. اولین انتخاب این شرکت در سال 2018 اتفاق افتاد. در گروه تولید کنندگان ابزار با کمتر از 50 نفر نیروی انسانی، این شرکت جز سه شرکت برتر قرار گرفت.

 

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا