اخبار

BASF با پلاستیک‌های مهندسی خود برای مرسدس بنز مخزن سوخت تولید می کند

گروه ترجمه و تولید محتوا در بسپار/ ایران پلیمر شرکت BASF با همکاری شرکت‌های Polytec و مرسدس بنز، از پلاستیک مهندسی Ultramid استفاده کرده و موفق به تولید اجزای یک سامانه‌ی سلول سوختی (Fuel Cell System) شدند. این راه حل نوآورانه برای استفاده در GLC F-Cell در خودروهای جدید مرسدس به کار گرفته شد. در این روش تولید، یک سلول سوختی با باطری‌های یون لیتیومی قابل شارژ مجدد، تلفیق شده است.

استفاده از پلی آمید Ultramid در تولید GLC F-Cell خواص منحصر به فردی را ایجاد کرده است. این پلاستیک مهندسی مقاومت شیمیایی و گرمایی قابل توجهی داشته، دارای استحکام ضربه‌ی بسیار زیادی است و عملکرد طولانی مدت بسیار خوبی را داراست. علاوه بر این، سفتی این ماده حین حرکت (Dynamic stiffness) قابل توجه است.

پلاستیک مهندسی Ultramid گونه های مختلفی را داراست. گونه‌ای که در تولید این سامانه مورد استفاده قرار گفته، A3EG7 EQ نام داشته که گزینه ای ایده‌آل شناخته می شود. پیش از این نیز استفاده از این گونه در کاربردهای حساس مناسب شناخته شده است.

کیفیت زیاد و امنیت در صنعت خودروسازی نیاز گسترده‌ای را به مواد می‌طلبد. با وجود پلی آمید در انواع مختلف از جمله پلی آمید Ultramid، پلی بوتیلن ترفتالات (Ultradur)، پلی فتالامید (PPA)، پلاستیک پلی اکسی متیلن (Ultraform)   و پلی اتر سولفون (Ultrason)، شرکت BASF قادر خواهد بود نوآورترین روندها را در صنعت خودروسازی ایجاد کند.

نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا