اخبار

40 درصد محصولات IKEA پلاستیکی است!

گروه ترجمه و تولید محتوا در بسپار می نویسد، شرکت‌های Ikea و Neste برای تبدیل شدن به یک قدرت واحد در تولید پلاستیک‌های زیست پایه و تجدیدپذیر به یکدیگر پیوسته و برای همکاری با سایر شرکت‌ها نیز اعلام آمادگی کرده اند. این همکاری شامل تولید پلاستیک‌ها و یکسری دیگر از مواد با استفاده از راه حل‌های تجدیدپذیر شرکت Neste می‌باشد. در این بین Ikea نیز کمک خواهد کرد وابستگی این تولیدات به مواد پایه فسیلی کاهش یابد. در واقع هدف این شرکت‌ها ساختن پلاستیک‌ها و سایر موادی است که امروزه مورد استفاده قرار گرفته ولی مواد اولیه‌ی فسیلی آن ا با مواد تجدیدپذیر یا زیست تخریب‌پذیر به طور کامل جایگزین گردد. این شرکت در زنجیره‌ی تولید و تامین خود همکاران زیادی نیز خواهند داشت.

شرکت‌های  Ikea و Neste از شرکت‌های دیگر نیز برای مشارکت در این فعالیت دعوت به عمل آورده اند. انتظار می‌رود در طول سال 2017 این پروژه‌ی مشترک آغاز به کار نماید.

هدف شرکت Ikea از آغاز این کار، جایگزین کردن تمام محصولاتی است که در حال حاضر در خانه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. این شرکت تصمیم دارد به طور پیوسته کم کم تمامی محصولات ساخت خود را به صورت قابل بازیافت و تجدیدپذیر تولید نماید. البته لازم به ذکر است که در حدود 40 درصد تولیدات Ikea از پلاستیک استفاده شده است. با این وجود جایگزین کردن همین 40 درصد می‌تواند تاثیر به سزایی را بر محیط زیست داشته باشد. 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا