اخبار

گزینه‌های متنوع آمیزه‌های PVC برای سازندگان دستگاه‌های پزشکی

گروه ترجمه و تولید محتوا در بسپار می نویسد، شرکت Teknor Apex با بهره‌گیری از فرمول‌بندی‌های نوین توانسته است نیاز سازندگان دستگاه‌های پزشکی را مرتفع سازد. این شرکت به تولید یا داد و ستد آمیزه‌های گونه پزشکی PVC در چین، سنگاپور، اروپا و ایالات متحده آمریکا مشغول است.
به گزارش خبرگزاری Medtec، می‌توان از این آمیزه‌های PVC به عنوان جایگزین آمیزه‌های PVC نرم شده با DEHP استفاده نمود. اگرچه آمیزه PVC نرم شده با DEHP برای مدت طولانی در تهیه تجهیزات پزشکی مورد استفاده قرار می‌گرفت، اما شرکت Teknor Apex قصد دارد در آینده نزدیک به تامین فرمول‌بندی عاری از DEHP بپردازد. به عنوان تولیدکننده نرم‌کننده، این شرکت اطلاعات گسترده‌ای برای بررسی گزینه‌های جایگزین DEHP در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهد. این اطلاعات شامل ساختار شیمیایی، سمیت‌شناسی، حلالیت، مهاجرت، خردشدگی، گندزدایی، خواص مکانیکی، فرایند کردن، طراحی و مباحث اقتصادی می‌باشد.
یکی دیگر از گزینه‌های جایگزینی، آمیزه‌های پایدار در برابر اشعه گاما می‌باشد. آمیزه‌های شفاف ارائه شده توسط این شرکت در برابر رنگ‌رفتگی و سایر نقص‌ها حین فرایند ضدعفونی کردن توسط اشعه گاما مقاوم است. سختی گونه‌های رانشگری در محدوده shore A 90-60 و سختی گونه‌های تزریقی بین shore A 95-55 می‌باشد.
محصولات مقاوم در برابر ترک این شرکت نیز می‌توانند به عنوان جایگزین پلی‌کربنات‌ها مورد استفاده قرار گیرند. آمیزه نوین PVC با نام تجاری SCRTM قابلیت جایگزینی پلی‌کربنات در کاربردهای پزشکی شامل رابطه‌ها و شیرهای بازرسی را دارد. این محصول از استحکام مشابهی بهره‌مند بوده و در عین حال از شفافیت بسیار عالی و عدم ایجاد ترک در اثر تنش برخوردار است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا