اخبار

کم کاری در حمایت از شرکت های دانش بنیان پذیرفته نیست

بسپار می نویسد، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور گفت: هیچگونه کوتاهی و کم کاری را نمی پذیریم و تسهیلات قابل توجهی در اختیار شرکت های دانش بنیان قرار گرفته است.
به گزارش مهر، دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در سفر به استان فارس که با حضور معاون اول رییس جمهوری صورت گرفت، در نشست فعالان حوزه علم و فناوری این استان اظهار کرد: در مباحث حمایتی از شرکت های دانش بنیان با توجه به اقدامات یکساله اخیر و جدیت دولت تدبیر و امید در این خصوص می توان اذعان کنم هیچگونه کوتاهی و کم کاری را نمی پذیریم و تسهیلات قابل توجهی در اختیار شرکت های دانش بنیان قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه شرط برخورداری از تسهیلات پارک های علم و فناوری را حرکت شرکت ها به سمت و سوی دانش بنیان شدن است، افزود: سهمیه پارک علم و فناوری فارس برای دریافت تسهیلات 92 شرکت بوده است که از این میان فقط 50 شرکت تاکنون ثبت نام کرده اند.

دبیر هیئت امنای صندوق نوآوری و شکوفایی با تاکید بر اینکه کارگروه تشخیص صلاحیت شرکت های دانش بنیان هر چه سریعتر باید در استان فارس تشکیل شود، ابراز کرد: نبود این کارگروه نه تنها برای شرکت های این استان مشکل ایجاد می کند بلکه شرکت های دانش بنیان استان های بوشهر و کهگیلویه و بویراحمد که در حوزه این استان تعریف شده اند، دچار مشکل می شوند.

به گفته دکتر ستاری حل مشکلات بازار، ایجاد بازارهای جدید و صادرات باید در اولویت قرار گیرد بر همین اساس امسال برای نخستین بار جایزه صادراتی از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت به صادرات شرکت‌های دانش‌بنیان تعلق گرفت.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا