اخبار

کمبود گاز هیچ مجتمع‌ پتروشیمی را امسال به تعطیلی نمی کشد

بسپار می نویسد، یک مقام مسئول با اشاره به افزایش ظرفیت تولید اتان در پارس جنوبی اعلام کرد: تعطیلی و توقف تولید در برخی از مجتمع‌های پتروشیمی در فصل زمستان سال جاری به دلیل افزایش تولید گاز منتفی شده است.

به گزارش مهر، علی محمد بساق زاده درباره آخرین وضعیت تامین خوراک گاز طبیعی مجتمع های پتروشیمی به ویژه در فصل پرمصرف زمستانی، گفت: خوراک پایدار مجتمع های پتروشیمی در نیمه دوم امسال با وارد مدار شدن فازهای جدید پارس جنوبی افزایش خواهد یافت.

مدیر کنترل تولید شرکت ملی صنایع پتروشیمی با اعلام اینکه خوراک مورد نیاز مجتمع های پتروشیمی از نیمه دوم امسال با تزریق اتان فازهای جدید پارس جنوبی افزایش می یابد، تصریح کرد: امسال پتروشیمی ها همچون سال های گذشته با کمبود خوراک مواجه نخواهند شد.

این مقام مسئول افزود: تحویل اتان تولیدی فازهای ١٥ و ١٦ پارس جنوبی به چند مجتمع پتروشیمی از چندی پیش آغاز شده است و با هماهنگی های انجام شده، فازهای ۴ و ۵ و نیز ۹ و ۱۰ پارس جنوبی همکاری و تعامل خوبی با شرکت های پتروشیمی دارند و قرار است حجم خوراک ارسالی از این فازها همزمان با فازهای ۱۲، ۱۵ و ۱۶ و نیز ۱۷ و ۱۸ رشد را تجربه کنند.

وی ادامه داد: پیش بینی می شود با تولید حداکثری تولید اتان در فازهای ١٥ تا ١٨ پارس جنوبی، تحویل اتان، امسال نسبت به پارسال افزایش یابد.

مدیر کنترل تولید شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران با بیان این که براساس برنامه ریزی های انجام شده قرار است اتان تولیدی در پالایشگاه فازهای ١٧ و ١٨ پارس جنوبی در نیمه دوم امسال به مجتمع های پتروشیمی تحویل داده شود اظهار داشت: همزمان با افزایش حجم خوراک پتروشیمی ها پیش بینی می شود امسال افزایش تولید را محقق کنیم.

بساق زاده با یادآوری این که در سال های گذشته معمولا در فصل زمستان به دلیل کمبود خوراک تعدادی از مجتمع های صنعتی به خصوص پتروشیمی ها از مدار تولید خارج می شوند، خاطرنشان کرد: امسال با توجه به برنامه ریزی‌های انجام شده به نظر می رسد با افزایش تولید در پارس جنوبی دیگر شاهد این موضوع نباشیم.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا