اخبار

کفی های کفش ضد درد ساخته شد

بسپار می نویسد،محققان امریکایی با تقویت ساختار نوعی پلیمر با نانورس موفق به ساخت کفی های کفش ضد درد شدند.

به گزارش مهر، یک شرکت امریکایی تولید کننده کفش با همکاری محققان، مهندسان و طراحان کفش موفق به ساخت اولین کفی کفش ضد درد دنیا شدند. این تیم امریکایی موفق به ساخت ترکیبات ترموپلاستیک شدند که در آن از نانورس ها استفاده می شود. نانورس ها می توانند دوام این مواد را افزایش داده تا محصول نهایی علاوه بر راحت بودن از دوام بالایی نیز برخوردار باشد.

نانورس‌ها (Nanoclay) کانی‌ هایی هستند که حداقل یکی از ابعاد آنها در حد نانومتر باشد. این مواد به‌ دلیل ارزانی و در دسترس بودن، توجهات زیادی را در زمینه فناوری‌ نانو به خود جلب كرده‌ اند. اندازه کوچک این مواد نیز آنها را قادر ساخته تا با مواد دیگری که در این زمینه وجود دارند، رقابت کنند.

نانورس ها، مواد منحصر به فردی هستند که به عنوان مواد افزودنی برای ساخت نانوکامپوزیت ها و بهبود قابل توجه خواص مواد پلیمری به کار می روند. در واقع، امکان به کارگیری رس ها در مقادیر بسیار کم باعث کاهش وزن، استحکام بالاتر و کاهش خارق العاده عبور گازها در موادی مثل پلیمرها می شوند.

این کفی ها به دلیل برخورداری از فناوری نانوژل بسیار راحت هستند. در این کفی ها از سیستم های چند لایه ای استفاده شده که جنس آنها شبیه یکدیگر است. این سیستم چند لایه می تواند اثرات فشار وارد شده از کف زمین را مهار و به توزیع روی سطح کفی هایی بپردازد که با یک لایه ژله ای پوشیده شده اند.

این کفی ها با دو نوع سیستم دفاعی به حفاظت از پا می پردازند، لایه ای برای مقابله با شوک ها و لایه ای که راحتی پا در هنگام پوشیدن کفش را به دنبال دارد. این شرکت ساخت نسل جدیدی از کفی ها با استفاده از نانوژل ها را آغاز کرده است. در حال حاضر، تعداد محدودی از این کفی وجود دارند اما تا اواخر سال جاری تعداد زیادی از این کفی ها با رنگ ها و مدل های مختلف به بازار فناوری عرضه خواهند شد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا