اخبار

کاهش قیمت پلیمرها در بازارهای جهانی

بسپار/ایران پلیمر مدیرعامل بورئالیس گفت: عرضه محصولات پلیمری به اندازه کافی تقاضا را برآورده می‌کند بنابراین قیمت‌ها در حال تضعیف هستند.

به نقل از پایگاه خبری آی‌سی‌آی‌اس، توماس گانگل گفت: روند تقاضا برای پلی‌الفین‌های کلیدی مانند پلی‌اتیلن و پلی‌پروپیلن کند شده و قیمت‌ها در حال کاهش است.

آغاز تنش‌ها بین اوکراین و روسیه از فوریه سال جاری میلادی با افزایش همراه بوده است و تورم در منطقه مالی یورو در ماه مه سال 2022 میلادی به 8.1 درصد رسید که بالاترین سطح آن از زمان تشکیل اتحادیه ارزی با 19 کشور عضو به شمار می‌آید.

تورم بالاتر و انتظارهای برای افزایش نرخ بهره سبب شده است مصرف‌کنندگان درباره خریدهای بزرگ محتاط باشند و این شرایط می‌تواند سبب کند شدن رشد تقاضا شود.

گانگل گفت: شاهد آن هستیم که تقاضا در همان سطح پیشین ادامه نمی‌یابد و روندی کاهشی در پیش خواهد گرفت اما اینکه چه مقدار خواهد بود به بخش‌های مختلف کسب و کار بستگی دارد، با این حال، ما اکنون از دورانی با تقاضا و حاشیه‌ سودی بالا برای تولیدکنندگان پلی‌الفین عبور کرده‌ایم.

وی افزود: ما مطلع بودیم که نباید به این شرایط عادت کنیم، اکنون عرضه به اندازه کافی تقاضا را برآورده می‌کند، بنابراین قیمت‌ها در حال تضعیف هستند.

مدیرعامل بورئالیس گفت: افزون بر این، مسائل لجستیکی هم باید عادی شود، از این رو ما در نیمه دوم سال جاری میلادی شاهد تصویر اندکی متفاوت برای بازارهای محصولات پلی‌الفینی خواهیم بود.

نیپنا 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا