اخبار

کانادا و تایلند برای تولید پلاستیک های سازگار با محیط زیست همکاری می کنند

بسپار/ ایران پلیمر مشارکت ایندوراما با لوپ اینداستریز کانادا برای بازیافت پلی اتیلن ترفتالات با هدف تولید محصولات جدید آغاز شد.

غول صنایع شیمیایی تایلند، ایندوراما (Indorama)، و شرکت کانادایی ارایه دهنده فناوری های بازیافت، لوپ اینداستریز (Loop Industries)، به تازگی یک طرح مشترک (JV) را با هدف تامین رشد فزاینده تقاضا برای پلاستیک های قابل بازیافت و سازگار با محیط زیست به امضاء رساندند.

این شرکت تایلندی در تاریخ 24 سپتامبر اعلام کرد که طرح مشترک یاشده به دنبال دستیابی به تولید و تجاری سازی رزین های پلی اتیلن ترفتالات و فیبرهای پلی استر 100 درصد تجدیدپذیر و قابل بازیافت با کمک فناوری دی-پلیمریزاسیون (depolymerisation) شرکت لوپ کانادا است.

سخنگوی شرکت ایندورما تاکید کرد که هر یک از دو شرکت سهمی 50 درصدی در پروژه جدید دارند و قرار است تجهیزات و فناوری یادشده در یکی از مجتمع های فعلی ایندوراما واقع در ساحل شرقی ایالات متحده به بهره برداری برسد.

سخنگوی ایندورما افزود: مجتمع اشاره شده یک مجتمع پلی اتیلن ترفتالات با مقداری ظرفیت اضافه (extra capacity) است و ما تصمیم گرفته ایم تا کار بازیافت را در آن جا انجام دهیم و سپس با ظرفیت اضافه به تولید پلی اتیلن ترفتالات بپردازیم.

فناوری شرکت لوپ، مولکول های پلاستیک را به واحدهای مونومر پایه DMT و MEG تجزیه می کند. مونومرهای تجزیه شده سپس می توانند برای تولید پلی اتیلن ترفتالات دوباره در کنار یکدیگر قرار گیرند.

 

منبع: نیپنا به نقل از پایگاه اینترنتی پلاستیک نیوز یوروپ

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا