اخبار

پژوهشگاه علوم و فناوري رنگ جايزه ملي بهره وري و تعالي سازماني را دریافت کرد

بسپار می نویسد، پژوهشگاه علوم و فناوري رنگ به عنوان اولين موسسه آموزش عالي در كشور، موفق به دريافت جايزه ملي بهره وري و تعالي سازماني گرديد.
اين پژوهشگاه براساس بررسي­هاي تيم ارزيابي وابسته به سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران و توجه به نتايج حاصل از ارزيابي فردي، تيمي و به استناد شواهد و مستندات ارائه شده به ارزيابان و گذراندن فرآيند ارزيابي جايزه ملي بهره­وري و تعالي سازماني، شايسته احراز گواهي نامه تعهد به تعالي سازماني شناخته شد و از تلاش­هاي مديران و كاركنان اين پژوهشگاه براي استقرار مدل تعالي سازماني، اجراي برنامه هاي بهبود و نيز حضور فعال در فرآيند جايزه ملي بهره­ وري و تعالي سازماني قدرداني به عمل آمد.
دكتر سعيد پورمهديان رياست پژوهشگاه علوم و فناوري رنگ در اين رابطه گفت: اين پژوهشگاه از فروردين ماه سال 1389 اقدامات اساسي به منظور ارتقاي بهره وري و بهبود مستمر در ارائه خدمات مطلوب در مسير تعالي سازماني را آغاز كرد تا شرايط احراز گواهي نامه تعهد به تعالي سازماني را بر اساس مدل EFQM بدست آورد.
وی در ادامه افزود: پژوهشگاه علوم و فناوري رنگ، پس از برگزاري آموزشهاي لازم و طرح­ريزي ساختار تعالي از طريق تشكيل كميته استقرار مدل تعالي سازماني، به اجراي فرآيند خود ارزيابي به روش كارگاه –پروفرما پرداخت و نقاط قوت و قابل بهبود را در حوزه­هاي گوناگون رهبري و استراتژي، منابع و مشاركت­ها، كاركنان و فرآيندها و مشتري شناسايي نمود. در گام­هاي بعدي، پس از اولويت­بندي برنامه­هاي بهبود بر اساس دستيابي به اهداف سند برنامه راهبردي و همچنين دو مؤلفه اصلي اثر گذاري و سهولت اجرا، سه طرح داراي اولويت اجرا و سنجش اثربخشي شدند.
دكتر پورمهديان همچنين يادآور شد: پژوهشگاه علوم و فناوري رنگ از ابتداي فعاليت خويش تاكنون موفق به دريافت استاندارد ISO 9001-2008 گرديده و همكار اداره استاندارد بوده است. و هم اكنون نيز در حال استقرار ISO 17025 در آزمايشگاه­هاي پژوهشگاه عضو شبكه آزمايشگاهي نانو كشور با همكاري ستاد نانو رياست جمهوري مي باشد .
وی در پايان اظهار اميدواري کرد كه اين پژوهشگاه در ادامه مسير تعالي با اجراي منظم و پيوسته طرح­هاي بهبود، موفقيت ساختاري و اجرايي را در عرصه­ هاي گوناگون علمي، پژوهشي و فناوري كسب نمايد.

لازم به ذكر است مؤسسه مطالعات بهره وري و منابع انساني از سوي سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران مسئوليت برگزاري جايزه ملي بهره وري در كشور را بر عهده دارد. اين فرايند نه سال است در ايران اجرا مي شود و سازمان هاي آموزشي، پژوهشي، توليدي، صادراتي و بازرگاني كشور در آن شركت مي كنند. اين جايزه در سه سطح گواهينامه، تقديرنامه و تنديس اهدا مي گردد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا