اخبار

پتروشیمی جم دو گرید جدید پلی اتیلن تولید می کند

بسپار به نقل از  روابط عمومی پتروشیمی جم می نویسد، به همت متخصصان کارآزموده و مجرب شرکت پتروشیمی جم تولید دو گرید جدید با ارزش افزوده بالا به تولید انبوه رسید.

مهندس میر افضلی مدیرعامل این شرکت گفت: در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی و کاهش وابستگی صنایع پایین دستی به واردات و همچنین افزایش توان رقابتی شرکت در بازارهای جهانی، شرکت پتروشیمی جم به همت متخصصان کار آزموده و مجرب، تولید گریدهای جدید با ارزش افزوده بالا را در دستور کار خود قرار داده است. در این راستا گریدهای پلی اتیلن Caps and Closures و پلی اتیلن Yarn در پتروشیمی جم تولید شده و آماده تحویل به مشتریان داخلی و خارجی می باشند.
مدیر عامل پتروشیمی جم مهمترین ویژگی های مورد انتظار برای گریدهای Caps and Closures را خواص مکانیکی شامل ESCR مطلوب، مدول مناسب (پایداری ابعادی) و ویژگی های مطلوب در تماس با مواد غذایی دانست و افزود: این گرید برای ساخت درب بطری نوشیدنیها، مواد دارویی، بهداشتی، شیمیایی و … بکار می رود. در مورد نوع و میزان افزودنی های مورد استفاده در این گرید، با توجه به اینکه افزودنی های بکار رفته در پلی اتیلن روی خواص آن در تماس با مواد غذایی اثرگذار هستند، لذا محدودیتها و استانداردهای بین المللی در تولید این گرید رعایت شده است.
مهندس میر افضلی افزود: پلی اتیلن گرید Yarn برای اولین بار در کشور در شرکت پتروشیمی جم تولید شده است و یکی از گریدهای پر مصرف پلی اتیلن بالاخص در کشورهای آسیایی مانند چین می باشد و از ویژگی های این گرید می توان به استحکام بالا و مقاومت در مقابل مواد شیمیایی و عوامل بیولوژیکی اشاره کرد. کاربردهای عمده این گرید در تولید طناب، تورهای ماهیگیری و … می باشند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا