اخبار

ونزوئلا و درخواست از ایران برای راه اندازی واحدهای تولید قطعات لاستیکی و پلاستیکی در این کشور

بسپار می نویسد، سفیر ونزوئلا در ایران از رییس سازمان توسعه تجارت خواست تا ایران در ونزوئلا واحدهای صنعتی در زمینه قطعات پلاستیکی، قطعات خودرو، لاستیک‌سازی، سیم و کابل راه‌اندازی کند.
به گزارش فارس، آمن هوتب زامبرانو سفیر ونزوئلا در ایران که به همراه سرهنگ خوزه آلبرتو دئوکا مدیر عملیات فنی صنایع پلاستیک ونزوئلا و هووارد آلوارز نماینده وزارت صنایع این کشور به دیدار افخمی‌راد آمده بود، ضمن اشاره به بررسی و مطالعه واحدهای تولید پلاستیک در ایران و توانمندی بالای آنها در این زمینه گفت: ایران در فراوری مواد مورد نیاز در صنعت پلاستیک‌سازی توانمندی بالایی دارد و ما امیدواریم با کمک طرف ایرانی خط تولید صنعت پلاستیک‌سازی در ونزوئلا راه‌اندازی شود.

وی با تاکید بر اینکه تمام زمینه‌هایی که در گسترش تجارت دو کشور مشکل‌ساز بوده‌اند از طریق مذاکره در حال حل شدن است، افزود: ما به خاطر تسریع در اجرای این طرح همه پیش‌نیازهای لازم برای شروع همکاری را با خود به ایران آورده‌ایم تا آنچه قرار بود 6 ماه آینده انجام شود اکنون پیگیری و به اجرا برسد.

سفیر ونزوئلا در ایران به همکاری با چند شرکت‌ پلاستیک‌سازی ایرانی اشاره و تاکید کرد: اگرچه همکاری با این چند شرکت مفید و سازنده است اما برای همکاری‌های بیشتر، پیشتیبانی طرف ایرانی را می‌خواهیم. مسئولان ونزوئلا در مدیریت اجرایی این طرح همه کارها را انجام داده‌اند و در صنعت پلاستیک‌سازی در 10 سال آینده همه همکاری خود را با طرف ایرانی خواهیم داشت.

در ادامه این جلسه سفیر ونزوئلا بر ایجاد یک خط اعتباری برای کشور متبوعش تاکید کرد و افزود: با در نظر گرفتن این خط اعتباری، ونزوئلا از آن برای احداث کارخانجات تولیدی در زمینه پلاستیک‌سازی، سیم‌وکابل، قالب‌سازی، قطعات یدکی خودرو و… استفاده خواهد کرد.

ولی‌الله افخمی‌راد رییس سازمان توسعه تجارت نیز در این دیدار ضمن استقبال از پیشنهاد همکاری طرف ونزوئلایی گفت: ایران آماده است در احداث واحدهای صنعتی در ونزوئلا به خصوص در رشته تخصصی پلاستیک‌سازی با طرف ونزوئلایی همکاری کند و کار را کلید بزند.

وی از میهمانان ونزوئلایی برای بازدید از کارخانجات ایرانی دعوت کرد.

افخمی‌راد همچنین در مورد راه‌اندازی خط اعتباری ایران برای ونزوئلا گفت: راه‌اندازی خط اعتباری پیشنهاد خوبی است که منفعت هر دو کشور را تامین می‌کند، ونزوئلا از خط اعتباری ایران می‌تواند بدون کوچکترین مشکلی استفاده کند و به جای خرید کالای مصرفی، در ونزوئلا خط تولیدی احداث کند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا