اخبار

هفت محصول بدون تقاضا در رینگ پتروشیمی، هفتم خرداد ماه

در رینگ پتروشیمی هفتم خرداد ماه محصولات پلیمری و شیمیایی زیر پانصدتن با تقاضای چندانی از سوی خریداران مواجه نشدند.
بسپار به گزارش اکوپترونیوز می نویسد، در این روز 7 محصول (اپوکسی رزین مایع -E6،اسید نیتریک، پلی اتیلن ترفتالات TG645، پلی اتیلن سنگین بادی 0035، پلی وینیل کلراید 7054، پلی وینیل کلراید S65 وکربنات سدیم سنگین) وارد بازار مچینگ شدند و 7 محصول (پلی کربنات تزریقی 1218، استایرن بوتادین رابر OFF -1502 درجه 1، اسید کلریدریک، پلی اتیلن ترفتالات LUMP2، پلی وینیل کلراید OFF – E6544 درجه1، پلی وینیل کلراید OFF – E7244 درجه 1،پلی وینیل کلراید OFF – S65 درجه 1 ) بدون تقاضا ماندند.
پلی استایرن های مجتمع پتروشیمی تبریز، استایرن بوتادین رابر 1712 مجتمع پتروشیمی بندر امام و پلی اتیلن ترفتالات گرید الیاف 641-OFF مجتمع پتروشیمی تندگویان در میان محصولات پلیمری با تقاضای نسبتا بالایی مواجه شدند. جوش شیرین مجتمع پتروشیمی شیراز نیز در این روز با تقاضای 8 هزار تنی مواجه و سقف قیمت را تجربه کرد.
امید خریداران به کاهش نرخ این محصولات و انتظار برای مذاکرات ایران و گروه1+5 در مسکو و البته قرار نداشتن در فصل تقاضا برای این محصولات عواملی هستند که سبب کاهش تقاضا برای محصولات پلیمری و شیمیایی شده اند.
یک کارشناس حوزه پتروشیمی به اکوپترونیوز گفت:به نظر می رسد مذاکرات بغداد، همچنان بازار ارز و سرمایه داخلی را در حالت انتظار نگه داشته است. درخصوص محصولات پتروشیمی رکود جهانی و فصلی نیز به کاهش تقاضا دامن زده است.
وی افزود: در حالی که قیمت های جهانی در خصوص برخی محصولات نظیر پی وی سی نیز رو به کاهش نهاده، عدم تغییر قیمت از سوی عرصه کنندگان داخلی اجازه تحرکات داخلی در بورس کالا را بیش از پیش سلب نموده است با آنکه این انتظار نمی تواند چندان طولانی شده و سرانجام تقاضای انباشته خود را به بازار تحمیل خواهد کرد، اما با توجه به در پیش بودن فصل تابستان این انتظار به زودی محقق نخواهد شد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا