اخبار

نصب یکصد پل پلیمری تقویت شده با الیاف در شهر رتردام هلند

بسپار به نقل از انجمن کامپوزیت می نویسد، اولین سری این پلهای پلیمری در منطقه ایجسماند (Ijsselmonde) در شهر رتردام در جنوب ساحل رودخانه نیو مس (Nieuwe Maas) کشور هلند برپا شد که جایگزین سازه های قدیمی شدند. در آن منطقه بیش از 16 پل دیگر نیز جایگزین پلهای چوبی خواهد شد. این جایگزینی ها ضروری هستند چرا که پلهای چوبی در وضعیت نامناسبی به سر می برند. در مجموع، قبل از پایان سال 2014 در این شهر 100 پل با سازه های (FRP) (پلیمرهای تقویت شده با الیاف) جایگزین خواهد پلهای فعلی خواهد شد.

مواد مورد استفاده در پل های جدید InfraCore است که توسط شرکت FiberCore Europe در شهر رتردام توسعه یافته است. این شرکت میگوید در مقایسه با پلهای چوبی که طول عمر 25 سال را دارند با استفاده از طرح پلهای FRP طول عمر این نوع پل ها، دست کم به 60 سال خواهد رسید. پلهای FRP پوسیده نمی شوند و زنگ نمی زنند و نسبت به ضربات محیطی حساس نیستند در نتیجه پل ها تقریباً بی نیاز به نگهداری و تعمیر خواهند بود. این پلها توسط پیمانکار اصلی والارد نوردلوس(Wallaard Noordeloos) نصب خواهد شد.

پلهای پلیمری در شهر ایجسماند (Ijsselmonde) در شهر ساحلی بوروارد (Beverwaard) با گروه معماران موسسه اولاف گیپسر (Olaf Gipser) طراحی شدند. این گروه پلهای نصب شده در مناطق روزنبرگ (Rozenburg) و پرینز الکساندر (Prins Alexander) را طراحی نمودند. طراحی پلهای پلیمری منابع دقیقی دارد و در سال های 1970 و 1980 که این شهر به سرعت در حال توسعه بود پلهای پلیمری جایگزین پلهای چوبی ساده شدند و هم اکنون که این مناطق رشد نمودند بیشتر نیازمند به طرح هایی در سطح بالا هستند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا