اخبار

نایب رییس اتاق بازرگانی: آثار رفع تحریم‌ها تیرماه 95 ظاهر می‌شود

نایب رییس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی ایران گفت: مردم آثار رفع تحریم‌ها را خرداد یا تیر ماه سال 95 به خوبی مشاهده خواهند کرد.

به گزارش فارس، محمدرضا انصاری اظهار کرد: ما منتظر هستیم تا توافقنامه نهایی شده و سنای آمریکا آن را تایید کند تا آرام آرام وضعیت خوبی را در تقویت روابط با کشورهای مختلف شاهد و ناظر باشیم.

وی گفت: اکثر هیئت‌های تجاری خارجی با ورود به کشورمان در حال ارزیابی و تست‌زنی از وضعیت موجود هستند تا با باز شدن گره‌های بیمه صادراتی خودشان که مربوط به کشورهای غربی است بتوانند در امر صادرات و تجارت بین‌المللی با ایران ورود پیدا کنند.

انصاری بیان کرد: در این چند ماه گذشته برخی از قراردادها با کشورهای خارجی به انجام رسیده که از این بابت هیچ‌گونه مشکلی با کشورهای خارجی وجود ندارد.

نایب رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی ایران بیان کرد: ما در حال حاضر موجی از حضور هیئت‌های تجاری و اقتصادی خارجی را در ایران به ویژه از کشورهای اروپایی و کشور ژاپن شاهد هستیم که قطعا این موج اعزام هیئت‌ها در ماه‌های آینده تقویت خواهد شد.

انصاری با یادآوری اینکه به دنبال این حضور و رفع ‌آثار تحریم‌ها مردم به شکل ملموس خرداد یا تیر ماه سال 95 آثار و ظواهر آن را شاهد خواهند بود، افزود: انتظار این است تا با این حرکت‌ها و اقدامات اساسی زمینه برای رونق اقتصادی در کشور بیشتر و بهتر فراهم آید.

وی به وضعیت رکود تورمی در کشور در سال‌های اخیر اشاره کرد و گفت: ما به دولت پیشنهاد کردیم تا در برطرف کردن این مشکلات و معضلات با راهکار منطقی ورود پیدا کند.

انصاری در پایان سخنان خود اظهار کرد: نظر ما این است که با ابزار رکود نمی‌توان تورم را مهار کرد یا برای همیشه آن را کنترل و به سرانجام رساند بلکه انتظار این است دولت برای حل معضل رکود در جامعه به تزریق نقدینگی کمک کند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا