اخبار

میشلن تایرهایی تولید می کند که با پرینتر سه بعدی چاپ می شوند!

بسپار می نویسد، شرکت میشلن طرح اولیه ای برای تایر خودرو ارائه کرده که از مواد طبیعی ساخته می شود و بدون هوا قادر است حرکت کند.

به گزارش مهر، خودروهای نسل آینده را می توان مجهز به تایرهایی کرد که با پرینتر سه بعدی  چاپ شده اند. این تایرها زمان تعویض شان را به صاحب خودرو اطلاع می دهند.

طرح اولیه این تایر به شرکت فرانسوی  Michelin ا تعلق دارد. تایر مذکور از مواد حافظ محیط زیست ساخته شده و رویه آن از جنس لاستیک است. بنابراین هنگامیکه تایر قدیمی می شود، می توان رویه آن را به راحتی عوض کرد. همچنین این تایر نیازی به هوا ندارد تا پرشود و قابلیت حرکت پیدا کند.  طرح تایر بدون هوا که از طبیعت الهام گرفته شده  سبب می شود این چرخ نسبت به  پنچری و کاهش باد لاستیک ایمن باشد.

 مواد طبیعی به کار رفته در تایر  عبارتند از تراشه چوب، نی،  پوست پرتقال و …  روی آن را لایه ای نازک از لاستیک می پوشاند. سازندگان این لاستیک معتقدند آن را می توان  شارژ کرد، بنابراین هنگامیکه رویه لاستیکی قدیمی شود، مشتریان می توانند  دوباره لایه لاستیکی را روی تایر چاپ کنند. همچنین می توان باتوجه به آب و هوا این لایه را تغییر داد.

 طرح داخلی این تایر براساس طبیعت  وبا استفاده از ساختاری مانند کندوی زنبور عسل ساخته شده تا قدرتمند باشد.  همچنین  طرح حفره ای که شبیه  ریه انسان هوا را به داخل می کشد.

 از سوی دیگر خودرو مجهز به این نوع تایر حسگرهایی در اختیار خواهد داشت که به طور واقعی اطلاعات از وضعیت تایر را رصد می کنند و هنگام نیاز به تعویض به کاربر اطلاع می دهد.  تمام این ویژگی ها به وسیله یک اپلیکیشن موبایل Print & Go قابل دسترسی است.  شرکت میشلین هنوز زمان دقیق تجاری سازی این ایده را اعلام نکرده است.

 این طرح در کنفرانس ۲۰۱۷ Movin  در مونترال ارائه شده است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا