اخبار

مسیر برای ارتقای اقتصاد مدور در مورد پلی الفین ها هموارتر می شود

گروه ترجمه و تولید محتوا در بسپار می نویسد، به عنوان بخشی از اقتصاد مدور، اتحادیه ی اروپا چالش های صنعت پلاستیک را در این راستا اعلام کرد. تا سال 2025 حدود 55 درصد پسماندهای بسته بندی های پلاستیکی باید برای بازیافت و استفاده ی دوباره مهیا باشند. این درحالی است که اگر این صنعت بخواهد به روال همیشگی خود ادامه دهد، این هدف محقق  نخواهد شد. به همین دلیل رویکردهای تازه و ارتباط نزدیک در این زنجیره ی ارزشی بسیار مورد نیاز می باشد.

شرکت Borealis به عنوان یک ارائه دهنده ی پیشرو در زمینه ی راه حل های نوآورانه ی پلی الفین ها، مواد شیمیایی پایه و کودهای شیمیایی، دو قدم خیلی مهم را در جهت پاسخ به چالش های جدید انجام داده است.

در درجه ی اول این شرکت در اکتبر سال 2016  در ایجاد و رساندن پلی الفین ها به اقتصاد مدور با مشخصه ی PCEP با سه سازمان PlasticsEurope، European Plastic Converters و European Plastic Recyclers همکاری های بسیار زیادی را عملی کرده است.

در جهت حمایت از PCEP شرکت Borealis به عنوان اولین تولیدکننده ی پلاستیک در جهت پیوستن به New Plastics Economy شناخته شده است. این پروژه توسط بنیاد Ellen MacArthur ایجاد شده و افراد زیادی از سهامداران شامل شرکت ها، شهرها، سیاست گذاران، دانشگاهیان، دانش آموزان، سازمان های غیردولتی و شهروندان مختلف را گرد یکدیگر جمع می نماید.

طی سه سال آینده این شرکت قادر خواهد بود تا آینده ی پلاستیک ها را دوباره طراحی نماید. شروع این حرکت از بخش بسته بندی خواهد بود. این حرکت همکاری ها را در طول زنجیره ی ارزشی ارتقا خواهد داد و راه حل های نوآورانه ای را برای ایجاد بازاری خلاق ایجاد خواهد کرد. 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا