اخبار

مستربچ کمک فرآیند جدید، بهره وری تولید بطری‌های PET را افزایش می‌دهد

گروه ترجمه و تولید محتوا در بسپار/ ایران پلیمر  شرکت Sukano که شرکتی پیشرو در زمینه‌ی تولیدات مستربچ‌های افزودنی، رنگی و آمیزه‌های خاص برای پلی‌استرها شناخته می‌شود، خبر از تولید یک مستربچ افزودنی کمک فرایند در تولید بطری‌های PET داده است. این افزودنی به خصوص در فرآیند ISBM (Injection Stretch Blow Molded) تولید بطری‌های PET بسیار خوب عمل می‌کند.

استفاده از این مستربچ افزودنی به تولیدکننده کمک می‌کند تا برای حمل بطری روی تسمه نقاله نیازی به پوشش پاششی (Spray Coating) نداشته باشد. این مستربچ حین فرایند و یا حین قالب گیری با PET یا RPET آمیزه شده و به عنوان یک مستربچ جامد به مصرف کننده عرضه می‌شود.

این افزودنی حتی در درصدهای اندک نیز به خوبی در PET پراکنده شده و ضریب اصطکاک (COF) آن را تا مقادیر چشمگیری کاهش می‌دهد. این افزودنی با ایجاد یک میکرو ساختار خوب، بافت سطحی اصلاح شده‌ای را ایجاد می‌کند.

این مستربچ جدید تحرکی شبیه به سیلیکون را در مواد PET ایجاد کرده و در عین حال موجب حفظ شفافیت می‌شود. استفاده از این افزودنی از ایجاد هرگونه کدری جلوگیری می‌کند. به همین دلیل استفاده از این نوع مستربچ در بطری‌های شفاف و رنگی برای نگهداری مواد آرایشی بهداشتی و لوازم شوینده مشکلی ایجاد نمی‌کند.

 

 

 

 

 

 

 

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا