اخبار

مجوز FDA برای مصرف ABS در تماس با مواد غذایی

گروه ترجمه و تولید محتوا در بسپار می نویسد، اخیرا با تایید سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) برخی از گونه‌های رزین ABS برای تماس با مواد غذایی مناسب شناخته شدند. این خبر به وسیله ی “هشدار تماس با مواد غذایی” یا FCN (Food Contact Substance Notification) مربوط به این سازمان منتشر شد. این گونه های مجاز که توسط شرکت Trinseo تولید شده اند، رزین های MAGNUM™ ABS 3453, ABS 3904 / 3904 و ABS 8391 / 8391 MED نام دارند. تعیین اینکه آیا ماده ای برای تماس با مواد غذایی مناسب و ایمن است یا نه، بر عهده‌ی FDA می باشد. این سازمان تعیین کرد که مواد مذکور مشکلی برای سلامتی انسان در صورت تماس با مواد غذایی ایجاد نمی نمایند.
برای آن دسته از تولید کنندگانی که محصولات آن ها مربوط به تجهیزات آشپزخانه ای و بسته بندی مواد غذایی می باشد، وجود این تاییدیه‌ها الزامی است. برای سایر تولیدکنندگان محصولاتی نظیر تجهیزات پزشکی و سایر کاربردهای حساس، تطابق با نیازهای مشتری یا بیمار، امنیت را تضمین کرده و دليلي بر کیفیت عملکرد این محصول است. وجود مجوز FDA در بازاریابی و فروش محصولات شرکت Trinseo بسیار حائز اهميت می‌باشد. مشتری ها غالبا ترجیح به استفاده از محصولاتی را دارند که از لحاظ کیفی بهبود یافته باشد، زیست تخریب پذیر باشد و تا جای ممکن تاییدیه های بهداشتی تماس با خوراکی را داشته باشد.
در حال حاضر تولیدات این شرکت در بازار منحصر به فرد می باشد. لازم به ذکر است که در فرآیند تولید این محصول فرآیند بسپارش توده ای (mass polymerization process) نسبت به نوع سنتی تعلیقی ترجیح داده شده است. این مواد دارای خلوصی مضاعف و پایداری رنگ و سفیدی ویژه ای می باشند. شرایط استفاده از این محصول در شرایط فریزر و دمای اتاق به تایید رسیده است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا