اخبار

مجتمع پتروشیمی جدید اکسون و سابک در تگزاس

بسپار/ایران پلیمر منابعی از عملیاتی شدن مجتمع پتروشیمی جدید سرمایه‌گذاری مشترک سعودی-آمریکایی در ایالت تگزاس آمریکا خبردادند.

به نقل از خبرگزاری پلاتس، یک منبع گفت: همه واحدهای اصلی مجتمع پتروشیمی سرمایه‌گذاری مشترک شرکت‌های سابک عربستان و اکسون‌موبیل آمریکا در ایالت تگزاس شامل یک واحد کراکر، دو واحد پلی‌اتیلن و یک واحد مونواتیلن گلیکول (MEG) راه‌اندازی شده‌اند.

فعالان بازار از مشاهده فرآیندهای پیش‌راه‌اندازی و راه‌اندازی این مجتمع پتروشیمی سعودی-آمریکایی در نزدیکی منطقه کورپوس کریستی، تگزاس که شامل دومین کراکر بزرگ جهان با ظرفیت تولید سالانه یک میلیون و 800 هزار تن و بزرگترین واحد مونواتیلن گلیکول جهان با ظرفیت یک میلیون و 100 هزارتن است، خبر داده‌اند.

این مجتمع پتروشیمی در ایلت تگزاس همچنین دارای دو کارخانه پلی‌اتیلن سبک هر کدام با ظرفیت تولید سالانه 650 هزار تن است.

این سرمایه‌گذاری مشترک سعودی- آمریکایی نیز شامل یک پایانه دریایی برای صادرات محصولات مایعات از جمله مونواتیلن گلیکول، پروپان و بوتان است.

اکسون‌موبیل و سابک در اکتبر 2021 اعلام کرده‌ بودند که این مجتمع در سه ماه چهارم سال 2021 میلادی زودتر از برنامه‌ریزی اولیه، راه اندازی خواهد شد.

آن طرح ماژول به شرکت‌ها اجازه می‌داد تا کار را با پیمانکاران کمتری در محل ادامه دهند، زیرا بسیاری از ساخت‌وسازها قبل از تحویل ماژول‌ها به سایت مجتمع در جای دیگری انجام شد.

نیپنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا