اخبار

متهمین جدید پتروشیمی امروز در دادگاه/ این بار برخی از مدیران صنعت پلاستیک

بسپار/ ایران پلیمر نخستین جلسه رسیدگی به اتهامات متهمین جدید پتروشیمی دقایقی پیش در شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به جرائم اخلالگران و مفسدان اقتصادی به ریاست قاضی مسعودی مقام و به صورت علنی، آغاز شد.

در این جلسه به اتهامات تعدادی از اخلالگران عمده در نظام تولیدی کشور از طریق خرید و فروش مواد اولیه پتروشیمی در بازار آزاد رسیدگی می‌شود.

 

 در نهاایت و در دادگاه، متهمان به اخلال در نظام تولیدی کشور (برخی دست درکاران صنعت پلاستیک و اعضای تشکل های این صنف) از طریق خرید سهمیه ای در بورس کالا و فروش مواداولیه پتروشیمی در بازار آزاد، انجام معاملات را پذیرفتند، تبانی و اخلال را نه! 

قانون برای “بی اخلاقی” مجازاتی ندارد.

 

 

اسامی متهمین پرونده به شرح زیر است:

۱- محسن احمدی ۲- سعید خندانی ۳- فرزاد محبوبی آذریان ۴- هادی آزادی ۵- حمید صداقتی ۶- وحید صابری انوار ۷- حامد مقدم ۸- کاظم حاجی ابوالقاسمی دولابی ۹- ابوالفضل خرمی روز ۱۰- رضا رهبر ۱۱- مجتبی علی عسگری ۱۲- سعید احمدی قرقشه ۱۳- فرشاد نجفی ۱۴- شهرام پرپائی ۱۵- عباس حاجی عمو عصار ۱۶- خانم نازیلا امیرکواسمی و شرکت های ۱۷- محبوب پلاست گیلان ۱۸- درین پلاست صومعه ۱۹- مبتکران جهان نایلون ۲۰- کیمیا پلی‌استر قم ۲۱- کوشا رنگدانه قم ۲۲- الیاف گلریز قم ۲۳- الیاف شکوهیه ۲۴- آریا صنعت آزالیا ۲۵- تک جام خاورمیانه، ۲۶- مجید ابرازه

 

اتهام انتسابی در این پرونده مشارکت در اخلال عمده در نظام تولیدی کشور از طریق خرید و فروش مواد اولیه پتروشیمی در بازار آزاد به میزان ۵۱۸۶ تن و معاونت در اخلال عمده در نظام تولیدی کشور از طریق تسهیل خرید و فروش مواد اولیه پتروشیمی در بازار آزاد است.

قاضی مسعودی در ابتدای جلسه دادگاه گفت: این افراد متهم به ایجاد اخلال در نظام تولیدی کشور از طریق فروش مواد اولیه پتروشیمی در بازار آزاد هستند.

در ادامه نماینده دادستان گفت: کیفرخواست شامل ۶ بخش مقدمه، مشخصات متهمان، تشریح اقدامات مجرمانه، ادله عمومی و ادله اختصاصی هر یک از متهمان و مستندات قانونی است.

او افزود: این متهمان ۱۷ نفر هستند که در سال ۹۷ به دلیل اختلافات چند برابری قیمت که بین بورس و کالا بوده است، سهمیه اولیه تولیدی را به ارزش ۱۹۰ میلیارد در بازار آزاد به فروش رساندند.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا