اخبار

قیمت پلی اتیلن ترفتالات گرید بطری یک بار دیگر در مسیر رکوردشکنی

بسپار/ ایران پلیمر در حالی قیمت پلی اتیلن های ترفتالات گرید بطری در بازار ایران با رکوردشکنی به محدوده 27 هزارتومان در هر کیلو رسیده است که در بورس کالا نیز در هفته گذشته رقابت برای خرید گرید بطری ها حدودا 6 هزارتومان گران تر از هفته قبل از آن ثبت شد. به این ترتیب پلی اتیلن های ترفتالات گرید بطری که با نرخ پایه حدودا 12 هزارتومانی عرضه شدند، حدودا تا مرز 20 هزارتومان در هر کیلو خریداری شدند که در سال های گذشته سابقه نداشته است.

رقابت بی مانند هفته گذشته برای خرید گرید بطری ها سبب شد تا اختلاف قیمت این کالاها در بازار آزاد ایران و بورس کالا حدودا به بیش از 5 هزارتومان در هر کیلو برسد که رقمی تاریخی محسوب می شود. این در حالی است که اکثر دلالان بازار بطری ها در ماههای اخیر که قابلیت سرمایه گذاری تا مرز 5 میلیارد تومان در این حوزه را داشتند، دستگیر شده و حجم بالایی از کدهای معاملاتی بسته شده اند، اما همچنان به نظر می رسد حجم نقدینگی خریداران بطری ها در بورس کالا ارقام بسیار بالایی باشد که اکثر کارخانه داران قادر به تهیه آن نیستند!

در همین حال به نظر می رسد فشار افزایش قیمت ها و کاهش ارزش ریال در برابر دلار و همچنین انتظار برای رشد بیشتر قیمت ها در سال جدید سبب شده تا اکثر خریداران در بازار پتروشیمی خواهان خرید محصولات پلیمری و ذخیره آن در انبارها باشند.

 

پتروتحلیل

نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا