اخبار

قیر مقاوم در برابر ترک خوردگی با افزودنی طبیعی تولید شد

یک مخترع ایرانی با اختراع ˈقیرمقاوم در برابر ترک خوردگی با استفاده از افزودنی طبیعیˈ در نمایشگاه و مسابقات بین المللی ایده ها ، اختراعات و محصولات جدید در شهر ˈنورنبرگ ˈ موفق به کسب مدال طلا شد.
ناهید قویدل معروفی ˈ مخترع این محصول روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا درباره اختراع خود در این مسابقات بین المللی که با شرکت 34 کشور برگزار شده بود گفت: این قیر توسط یک افزودنی طبیعی تولید شده که درجه نفوذ آن را کاهش می دهد و خاصیت ارتجاعی ( کشش قیر) را افزایش می دهد.
وی که دارای مدرک کارشناسی ارشد شیمی کاربردی از دانشگاه تبریز است افزود: آسفالتی که از این قیر به دست می آید توانایی حذف آلاینده های زیست محیطی را دارد و از نظر اقتصادی مقرون به صرفه است.
قویدل معروفی اظهار داشت: عمر این قیر نسبت به قیرهای معمولی که در آسفالت استفاده می شوند بیشتر است و کمتر در معرض ترک خوردگی قرار می گیرد زیرا در مقابل شکنندگی مقاوم است.
این مخترع جوان ایرانی گفت: این محصول از مرحله آزمایش با موفقیت عبور کرده و ثبت اختراع شده است.
مسابقات بین المللی ایده ها ، اختراعات و محصولات جدید آلمان ( نورنبرگ ) اول تا چهارم نوامبر ( 11 تا 14 آبان ماه ) با 745 اختراع و تولیدات جدید توسط مخترعان جوان برگزار شد.
اختراعاتی شامل ˈ دستگاه رفع خستگی چشم ˈ ، ˈ کلاه ایمنی جدید موتورسواران ˈ ، ˈ دستگاهی برای جدا کردن چربی از شیرˈ برخی از مواردی است که توسط مخترعان ایرانی در نمایشگاه و مسابقات بین المللی ایده ها ، اختراعات و محصولات جدید در شهر ˈنورنبرگ ˈ ارائه و مدال های مختلفی را از آن خود کردند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا