اخبار

فروش اعتباری محصولات پتروشیمی افزایش یافت

بسپار می نویسد، رییس دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی از افزایش فروش اعتباری فرآورده ها و محصولات پتروشیمی در بورس کالای ایران خبر داد.
رئیس دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی در گفت و گو با خبرنگار شانا اظهار کرد: شرکت های پتروشیمی با هدف تامین کامل نیاز داخل محصولات خود را به صورت اعتباری در بورس کالا عرضه می کنند.
محمد زیار افزود: امکان خرید اعتباری از سوی شرکت های کوچک که توانایی مالی پایین دارند اکنون فراهم شده و این شرکت ها می توانند محصولات مورد نیازشان را از شرکت های هلدینگ خلیج فارس تامین کنند.
وی ادامه داد: هلدینگ خلیج فارس محصولات تولیدی خود را با اعتبار ٢ و ٣ ماهه با دریافت ضمانت نامه معتبر و یا چک بانکی معتبر از طریق شرکت های کارگزاری در بورس کالا به متقاضیان عرضه می کند.
زیار تصریح کرد: شرکت های کوچک که ظرفیت پایینی دارند می توانند با تشکیل تعاونی اقدام به خرید کنند و ساز و کارهای لازم برای خرید به این شیوه با همکاری بورس کالای ایران پیش بینی شده است.
صادرات محصولات پتروشیمی به صورت مستمر در سال ٩٢
رئیس دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی با بیان این که با توجه به مکاتبات و رایزنی های انجام شده با وزارت صنعت، معدن و تجارت، صادرات محصولات پتروشیمی به طور مستمر در سال جاری انجام شده و وقفه ای در این روند ایجاد نخواهد شد.
وی تصریح کرد: فهرست محصولات پتروشیمی با توجه به توافق هایی که بر مبنای نیاز داخل به اضافه ١٠ درصد افزایش امسال انجام شده امروز به تایید مدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی رسید و امضا شد.
زیار گفت: تامین نیاز داخل همانند گذشته در اولویت است و صادرات پس از تامین کامل نیاز کشور انجام خواهد شد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا