اخبار

عرضه قطعی سهام هلدینگ خلیج فارس در آخرین روز سال 91!

بسپار می نویسد، مراسم معارفه هلدینگ خلیج‌فارس، با حضور فعالان بازار سرمایه در پژوهشگاه صنعت نفت، در کنار حاشیه‌های بسیار برگزار شد.
خبرنگار خبرگزاری ایسنا حاشیه‌نگاری‌های جالبی از این مراسم معارفه داشته است. به نوشته این خبرگزاری،در این مراسم قرار بود نشست پرسش و پاسخی تشکیل شود تا به سؤالات سهامداران پاسخ داده شوداما با شروع نشست، معاون وزیر نفت و رئیس سازمان خصوصی‌سازی‌ جلسه را ترک کردند که این اقدام اعتراض‌هایی را به همراه داشت. در ادامه این جلسه یکی از سهامداران نسبت به عرضه سهام دولتی با قیمت گران اعتراض کرد و گفت: آیا امسال که سال حمایت از تولید ملی بود، در بورس از سرمایه ایرانی حمایت شد؟ که همه سهامداران پاسخ دادند نه! این سهامدار تأکید کرد:من از فعالان بازار درخواست می‌کنم که اگر این سهم بیش از 300 تومان عرضه شد آن را مانند پسته نخرند! در ادامه مجری برنامه که از گویندگان خبر صدا و سیما بود، نسبت به ادامه پرسش این سهامدار اعتراض کرد که این سهامدار در پاسخ گفت: گوینده خبر به من می‌گوید چه بخرم چه نخرم، او از درددل سهامداران خبر ندارد. بهتر است به جای گوینده خبر یک فعال بازار سرمایه هدایت اینگونه جلسات را بر عهده گیرد که این صحبت با تشویق ممتد سهامداران همراه شد. در ادامه مجری برنامه گفت: مجریان صدا و سیما آرزو دارند که سهامدار جزء و بدبختی مثل شما باشند، این صحبت اعتراض سهامداران را به همراه داشت.
در ادامه یکی از سهامداران نسبت به زمان عرضه هلدینگ خلیج‌فارس اعتراض کرد و گفت: مسئولان بدترین زمان را برای عرضه این سهام انتخاب کرده‌اند از زمانی که گفته شد هلدینگ خلیج‌فارس قرار است وارد بورس شود شایعه‌های زیادی درباره قیمت آن پخش می‌شود و بازار را تحت‌تأثیر قرار می‌دهد. او گفت:‌ هلدینگ خلیج‌فارس مانند هندوانه دربسته‌ای بوده و هیچ اطلاعاتی از شرکت‌های زیرمجموعه و نرخ خوراک آن وجود ندارد.
در ادامه یکی دیگر از سهامداران هم نسبت به زمان عرضه اعتراض کرد و با طرح این پرسش که چرا هلدینگ خلیج‌فارس در روزهای پایانی سال عرضه می‌شود؟ گفت: گویا دولت با کسری بودجه مواجه شده و از محل فروش این شرکت می‌خواهد بودجه خود را تأمین کند. اگر وضع با این منوال پیش رود خیانت به سهامداران است. در ادامه یکی دیگر از سهامداران نسبت به عرضه 15شرکت به‌صورت یکجا اعتراض کرد و گفت: چرا دولت ضرر خود را به سهامدار تحمیل می‌کند؟ چون از بین 15شرکت پتروشیمی که در هلدینگ حضور دارند فقط چند شرکت سودآور است هلدینگ خلیج‌فارس به‌صورت در هم تنیده عرضه می‌شود و مانند میوه درهم است، اگر به فکر سهامداران خرد هستید، 15شرکت را با یکدیگر عرضه نکنید و از هم‌اکنون جلوی عرضه را بگیرید. او به شفاف نبودن اطلاعات هم اعتراض کرد و گفت: این سهم با نبود شفافیت و ابهامات فراوان درصورت‌های مالی مواجه است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا