اخبار

ظرفیت تولید پلاستیک های زیست تخریب پذیر در کرواسی افزایش می یابد

بسپار/ ایران پلیمر کرواسی از راه اندازی دومین مجتمع تولیدکننده و کانورتور فیلم های پلیمری زیست تخریب پذیر خود در شهر این کشور خبر داد.

 شرکت تولیدکننده و کانورتور فیلم های پلیمری زیست تخریب پذیر (biodegradable) اکوکورتک (EcoCortec) کرواسی به تازگی رسما از راه اندازی دومین مجتمع تولید خود در شهر Beli Manastir این کشور خبر داد.

شرکت اکوکورتک که یکی از زیرمجموعه های گروه کورتک کورپوریشن (Cortec Corporation)، واقع در ایالت مینه سوتا آمریکا، به شمار می­رود؛ تولیدکننده انواع فیلم­­ های محافظت در برابر خوردگی (corrosion protection films) با بهره گیری از فناوری این گروه موسوم به وی پی سی آی (VpCI)، یا بازدارنده خوردگی فاز بخار (Vapor phase corrosion inhibitor) است.

واحد جدید در زمینی به مساحت 2000 متر مربع، در تاسیسات فعلی فوق پیشرفته خطوط اکستروژن ای 5 (E5 extrusion lines) به بهره برداری رسید. واحد یادشده تولیدکننده فیلم های با پهنای 6.2 متر، رول کیسه های بسته بندی و ورق های پرفراژ دار است.

این طرح توسعه ای که بخشی از سرمایه مورد نیاز برای آن از سوی وزارت اقتصاد کرواسی تامین شد؛ ظرفیت تولید اکوکورتک را دو برابر می کند.

علاوه بر اکستروژن، عملیات این مجموعه همچنین شامل کانورتینگ کیسه و تاسیسات پرینت کردن با هدف تامین تقاضای بازار برای محصولات سفارشی است.

شرکت اکوکورتک در تاریخ 15 نوامبر امسال اعلام کرد: سال 2018 سالی سرشار از موفقیت برای ما بوده است و شرکت در حال حاضر نیز مشغول تکمیل طرح های توسعه ای خود و آمادگی برای ورود به پروژه های جدید است.

منبع: نیپنا

 

 

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا